Naujienos

Derybos HIRLAM Tarybos posėdyje

2007-06-22

Birželio 25 d. Tarnybos direktorė Vida Augulienė HIRLAM (didelio tikslumo orų prognozių ribotai teritorijai modelis) Tarybos pirmininko dr. Frits J.J. Brouwer kvietimu dalyvaus HIRLAM Tarybos posėdyje, kuris vyks Korke (Airija).

Dalyvavimo tikslas - kreiptis su prašymu įsijungti į HIRLAM konsorciumo veiklą ir pateikti HIRLAM Tarybai trumpą ataskaitą apie Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos nuveiktus darbus skaitmeninių orų prognozių modeliavimo srityje, apie HIRLAM modelio taikymą ir verifikavimą Lietuvoje, apie svarbiausius pasiektus rezultatus ir įdiegtus produktus.

2005 m. Tarnyba pasirašė dvišalį bendradarbiavimo susitarimą su HIRLAM konsorciumu dėl šio modelio naudojimo moksliniams tikslams. 2007 m. birželio 8 d. į Tarnybą derybų dėl prisijungimo prie HIRLAM konsorciumo buvo atvykę HIRLAM vadovybės atstovai Jeanette Onvlee ir Xiaohua Yang, kurie susipažino su Tarnyboje vykdoma HIRLAM veikla ir ataskaitą apie tai pateiks HIRLAM Tarybai.

Norint Tarnyboje toliau diegti skaitmenines orų prognozes ir naudoti jas operatyviniams tikslams bei teikti skaitmeninę orų prognozę kitiems vartotojams, būtina tapti HIRLAM konsorciumo nariu, įvykdant tam tikras prisijungimo sąlygas. Šie ir kiti su naryste HIRLAM konsorciume susiję klausimai bus aptarti HIRLAM Tarybos posėdyje, bus deramasi dėl stojimo sąlygų, narystės mokesčio, Tarnybos indėlio bei pereinamojo laikotarpio.

Atgal

2019 © Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba prie Aplinkos ministerijos. Visos teisės saugomos
Rudnios g. 6, LT-09300 Vilnius, tel. (8 5) 275 1194, faks. (8 5) 272 8874, el. paštas lhmt@meteo.lt
Biudžetinė įstaiga, Juridinių asmenų registras, kodas 290743240, PVM mokėtojo kodas LT907432416