Naujienos

Mažo ciklono viešnagė pridarė daug rūpesčių žemaičiams

2007-11-22

Pagėgių savivaldybėje lapkričio 10 d. vakare užregistruotas lokalus stichinis reiškinys – šlapio sniego apdraba (iki 10 cm storio) bei kiti pavojingi reiškiniai – vėjas iki 19 m/s, perkūnija, smarkūs krituliai ( per lapkričio 11-osios naktį susidarė 20 cm sniego danga). Sinoptinės sąlygos tokiems reiškiniams buvo palankios – dar lapkričio 10-osios naktį nuo Danijos prie Lietuvos pajūrio priartėjo nedidelis, bet aktyvus ciklonas.


Ciklogenezės procesas vyko labai greitai – ciklonas gilėjo, judėjo išilgai Lietuvos  pajūrio Latvijos link, šiek tiek plėtėsi ir sparčiai okliudavosi. Dieną, esant šiltam drėgnam orui virš jūros paviršiaus ir prasidėjus stipriai šalčio advekcijai, ėmė formuotis lietaus ir šlapdribos  kamuoliniai debesys, kurių didžiausia sankaupa buvo siaurame pajūrio ir pamario ruože. Toliau veržiantis šaltam orui, popietinėmis ir vakaro valandomis lietų pakeitė šlapdriba, sustiprėjo vėjas, o dėl labai nepastovios atmosferos būsenos nugriaudėjo perkūnija.


Lapkričio 11-osios naktį ciklonas jau nuslinko į šiaurę, bet šlapdriba dar tęsėsi. Atmosferos frontas pasiekė šalies rytinius rajonus. Vakariniuose rajonuose šlapias sniegas buvo lipnus, aprimus vėjui susidarė palankios sąlygos kauptis sniego storymei ant medžių, laidų,  pastatų ir pan. paviršių.

Apie padarytą žalą gamtai bei žmonėms, nors ir nedidelėje teritorijoje, byloja atsiųstos iš Šilutės MS nuotraukos.


Atgal

2019 © Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba prie Aplinkos ministerijos. Visos teisės saugomos
Rudnios g. 6, LT-09300 Vilnius, tel. (8 5) 275 1194, faks. (8 5) 272 8874, el. paštas lhmt@meteo.lt
Biudžetinė įstaiga, Juridinių asmenų registras, kodas 290743240, PVM mokėtojo kodas LT907432416