Naujienos

Šiaurės ministrų tarybos remiama valstybės tarnautojų stažuotė

2008-09-17

Rugsėjo 15 d. Meteorologinių prognozių skyriaus vyriausiosios specialistės Izoldos Marcinonienės vizitu į Švedijos meteorologijos ir hidrologijos institutą (SMHI) Norčiopinge prasidėjo Šiaurės ministrų tarybos (www.norden.lt ) remiama dviejų Tarnybos darbuotojų stažuotė Šiaurės šalyse.

Stažuotės metu Meteorologinių prognozių skyriaus vyriausioji specialistė Izolda Marcinonienė ir skyriaus vedėja Vida Ralienė susipažins su Švedijos meteorologijos ir hidrologijos instituto bei Norvegijos karališkojo meteorologijos instituto veiklos organizavimu (pamainų, darbų apimties ir paskirstymo, darbo priemonių). Labai svarbi šių šalių patirtis sudarant ir operatyviai teikiant visuomenei, Vyriausybei ir kitoms valdžios institucijoms, ūkio subjektams orų prognozes bei perspėjimus apie pavojingus, stichinius ir katastrofinius meteorologinius reiškinius, galinčius sukelti gaivalines nelaimes ir ypatingas ekologines situacijas. Naudinga susipažinti, kaip prognozių padaliniai bendradarbiauja su civilinės saugos ir kitomis ekstremalių situacijų atveju sprendimus priimančiomis institucijomis bei kaimyninių šalių sinoptikais; kaip diegia naujus prognozavimo metodus, modelių bei prognozių pateikimo formas, bendrauja ir teikia rekomendacijas vartotojams, kurių veikla priklauso nuo meteorologinių sąlygų. Domina valstybinio ir privataus sektoriaus bendradarbiavimas, jį reguliuojantys teisės aktai.

Rugsėjo 22–26 d. abi tarnautojos lankysis Norvegijos karališkojo meteorologijos instituto Bergeno regioniniame centre. Spalio 13–17 d. numatomas V. Ralienės vizitas į SMHI.

Stažuotės metu įgyta informacija bus panaudota rengiant ir įgyvendinant Tarnybos politiką orų prognozavimo klausimais, diegiant pažangius prognozių ir perspėjimų sudarymo metodus, naujas jų pateikimo visuomenei ir vartotojams formas.

Atgal

2019 © Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba prie Aplinkos ministerijos. Visos teisės saugomos
Rudnios g. 6, LT-09300 Vilnius, tel. (8 5) 275 1194, faks. (8 5) 272 8874, el. paštas lhmt@meteo.lt
Biudžetinė įstaiga, Juridinių asmenų registras, kodas 290743240, PVM mokėtojo kodas LT907432416