Naujienos

Laukiame žinių apie pavojingus ar įdomius gamtinius reiškinius

2008-11-04

Visais metų laikais, dieną ir naktį, Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos (LHMT) stebėtojai nuolat stebi, matuoja, registruoja įvairius meteorologinius bei hidrologinius elementus ir reiškinius.

Meteorologijos ir hidrologijos stočių tinklas apima visą šalies teritoriją, jo tankumas optimalus oro temperatūros, vėjo greičio, kritulių, atmosferos slėgio, upių režimo pokyčiams stebėti, bet lokalūs hidrometeorologiniai reiškiniai ne visada užfiksuojami stočių aplinkoje. Dažnai jie susidaro, veikia ir išnyksta mažoje teritorijoje, toli nuo meteorologijos stoties. Pavyzdžiui, kruša gali iškristi tik viename lauke, vienoje gatvėje, išguldyti tik vieno ūkininko javus. Škvalas gali nuversti medį skersai kelio, viesulas gali praūžti tik viena gatve ar miške išlaužyti medžius siaura juosta. Smarki šalna irgi gali susidaryti nedidelėje teritorijoje. Pasitaiko ir retų optinių reiškinių (halas, šiaurės pašvaistė), kuriuos ne visiems pasiseka pamatyti. Labai smarkios liūtys irgi ne visada „pataiko" iškristi meteorologinėje aikštelėje, todėl lieka neišmatuotas gausių kritulių kiekis. Po smarkios liūties gali staiga patvinti netoliese esantys upeliai, užlieti pievas, daržus, namus.

Jei pastebėjote pavojingą, neįprastą ar įdomų reiškinį, apie jį ar jo padarinius prašome pranešti Lietuvos hidrometeorologijos tarnybai arba artimiausiai meteorologijos stočiai. Papasakokite, ką, kada ir kur matėte ar patyrėte.

Kontaktinės informacijos (adresų, telefonų) galite rasti LHMT interneto svetainėje www.meteo.lt, telefonų knygose.

Daug Lietuvos gyventojų jau naudojasi internetu, todėl galite matytus reiškinius ne tik aprašyti, bet ir atsiųsti nuotraukų. Puiku, kad yra smalsių žmonių, kurie nori daugiau sužinoti apie pastebėtus reiškinius, o kartu ir perduoti informaciją specialistams. Atsakysime į Jūsų laiškus ir, ką galėsime, išaiškinsime.

Rašykite adresu lhmt@meteo.lt.

Atgal

2019 © Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba prie Aplinkos ministerijos. Visos teisės saugomos
Rudnios g. 6, LT-09300 Vilnius, tel. (8 5) 275 1194, faks. (8 5) 272 8874, el. paštas lhmt@meteo.lt
Biudžetinė įstaiga, Juridinių asmenų registras, kodas 290743240, PVM mokėtojo kodas LT907432416