Naujienos

Viktoro Bergo premija paskirta Bronislovui Kaseliui

2009-06-01
 Džiugi žinia pasiekė Lietuvos hidrometeorologijos tarnybą: prestižinė aplinkosaugos Viktoro Bergo premija paskirta Ukmergės meteorologijos stoties vyresniajam stebėtojui Bronislovui Kaseliui.

Br. Kaselis daugiau nei pusę amžiaus paskyrė orų stebėjimui ir jų siunčiamų išbandymų aiškinimui.

Darbą Tarnyboje jis pradėjo stebėtoju 1958 m., nuo 1961 m. iki 2002 m. buvo Ukmergės meteorologijos stoties viršininkas, o šiuo metu sėkmingai dirba vyresniuoju stebėtoju.

Per visą darbo laiką aplinkosaugos srityje Br. Kaselis buvo nepaprastai aktyvus, nuolat domėjosi šios srities naujovėmis, senolių pastebėjimais. Savo žiniomis ir sukaupta patirtimi šis žmogus nuoširdžiai dalijasi su jaunąja karta, Ukmergės krašto žmonėmis. „Ukmergės žinių" skaitytojai įprato skaityti Br. Kaselio rašinius apie orus, nes amžiais sukaupta patirtis ir šiandieną yra įdomi ir brangi. Turintis puikią atmintį ir pasakotojo sugebėjimų Br. Kaselis yra įdomus ir žilam senoliui, ir mažam vaikui. Kad senolių patirtis neišnyktų be pėdsakų, kad gamtos reiškiniai ne tik baugintų, bet ir keltų susižavėjimą, susidomėjimą meteorologija, Br. Kaselis nuoširdžiai pasakoja savo skaitytojams ir klausytojams, o jų tikrai netrūksta. Senelio pasakojimais nuoširdžiai domisi jau ūgtelėję anūkai, jo darbo vietoje dažni svečiai Ukmergės moksleiviai. Turi jis ką papasakoti ir patarti žemdirbiams, aplinkosaugininkams, o ir paprastam kaimo žmogui.

Nuoširdus ir sąžiningas Br. Kaselio darbas, nuoširdus požiūris į savo profesiją ne kartą buvo įvertintas, jam suteiktas Garbės meteorologo vardas. Todėl ši Viktoro Bergo premija pelnytai atiteko Bronislovui Kaseliui.

Nuoširdžiai sveikiname Br. Kaselį su šiuo apdovanojimu, linkime sveikatos ir neišsenkančios energijos saugant mūsų nuostabią gamtą. Lauksime naujų jo pasakojimų, patarimų bei pastebėjimų.

Atgal

2019 © Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba prie Aplinkos ministerijos. Visos teisės saugomos
Rudnios g. 6, LT-09300 Vilnius, tel. (8 5) 275 1194, faks. (8 5) 272 8874, el. paštas lhmt@meteo.lt
Biudžetinė įstaiga, Juridinių asmenų registras, kodas 290743240, PVM mokėtojo kodas LT907432416