Naujienos

Pasaulinės meteorologijos organizacijos posėdis Šanchajuje

2009-07-30

2009 m. liepos 21–24 d. Šanchajuje vyko Pasaulinės meteorologijos organizacijos (WMO) posėdis dėl perspėjimų apie karščio bangas ir jų poveikį sveikatai sistemų planavimo. Posėdyje aptartos šiuo metu egzistuojančios perspėjimo sistemos, naudojami metodai, bendradarbiavimas su sveikatos apsaugos sektoriumi. Vokietijos orų tarnyboje (DWD) besistažuojanti sinoptikė Judita Liukaitytė parengė ir pristatė pranešimą apie Europoje naudojamas perspėjimų apie karštį sistemas, taikomus metodus.

Posėdžio dalyviai supažindinti su pasirengimu EXPO2010 parodai. Šio net 6 mėnesius truksiančio renginio metu yra didelė tikimybė sulaukti karštų orų, todėl svarbu užtikrinti veiksmingą meteorologų ir medikų bendradarbiavimą, parodos dalyviams ir lankytojams parengti tinkamą informaciją apie karščio keliamą pavojų, teikti prognozes, ekstremalaus įvykio metu sustiprinti sveikatos apsaugos sektoriaus darbuotojų pajėgas. Tuo tikslu sudaryta WMO ekspertų darbo grupė, kuri atliks klimatinę karščio bangų kartojimosi analizę, įvertins populiariausių pasaulyje naudojamų metodų tinkamumą, parengs rekomendacijas karščio-sveikatos (Heat-Health) perspėjimo sistemai sukurti ir sėkmingam jos funkcionavimui EXPO2010 metu. Darbo grupėje dalyvauti pakviesta ir Tarnybos darbuotoja Judita Liukaitytė.

Atlikti tyrimai bus pavyzdys kitoms šalims, planuojančioms kurti ir diegti perspėjimų apie karštį ir jo keliamą pavojų sistemas.

Atgal

2019 © Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba prie Aplinkos ministerijos. Visos teisės saugomos
Rudnios g. 6, LT-09300 Vilnius, tel. (8 5) 275 1194, faks. (8 5) 272 8874, el. paštas lhmt@meteo.lt
Biudžetinė įstaiga, Juridinių asmenų registras, kodas 290743240, PVM mokėtojo kodas LT907432416