Naujienos

20 šalies nepriklausomybės metų ir Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba

2010-03-10

Atkūrusi nepriklausomybę Lietuva siekė kuo greičiau tapti įvairių tarptautinių organizacijų nare, suprasdama, kad tik taip šalies pažanga bus spartesnė. 1992 m. birželio 3 d. Lietuva tapo pilnateise Pasaulinės meteorologijos organizacijos (WMO) nare. Šaliai atsivėrė daug didesnės galimybės susipažinti su kitų šalių meteorologijos tarnybomis, pasinaudoti jų pasiekimais. WMO rėmė Lietuvos specialistų stažuotes, kursus, skatino dalyvauti tarptautiniuose simpoziumuose.

Daug dėmesio Lietuvos specialistams skyrė tuometinis WMO Generalinis sekretorius G.O.P. Obasi. 1998 m. vasario mėnesį  jis lankėsi Lietuvoje, susitiko su Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos (LHMT) darbuotojais. Už pagalbą Lietuvos hidrometeorologijai buvo apdovanotas Lietuvos Respublikos prezidento.

Dabartiniu metu Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba ir jos specialistai atstovauja Lietuvai įvairiose WMO programose, kartu su kitomis šalimis narėmis renka, kaupia ir analizuoja stebėjimų duomenis, vykdo klimato pokyčių stebėseną, informuoja visuomenę.

Kartu su atkurtąja Lietuvos nepriklausomybe LHMT pasiekė naujos technologijos, meteorologijos mokslo vystymasis įgavo naujų spalvų, jau galime jaustis lygiateisiais WMO nariais.

Sveikiname visus Lietuvos žmones Kovo 11-osios – Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienos – proga, linkime sėkmės, optimizmo ir vilties.

Atgal

2019 © Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba prie Aplinkos ministerijos. Visos teisės saugomos
Rudnios g. 6, LT-09300 Vilnius, tel. (8 5) 275 1194, faks. (8 5) 272 8874, el. paštas lhmt@meteo.lt
Biudžetinė įstaiga, Juridinių asmenų registras, kodas 290743240, PVM mokėtojo kodas LT907432416