Naujienos

Posėdis potvynio zonoje

2010-03-22

Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos kolektyvas savo profesines šventes nutarė pažymėti netradiciškai ir surengti išvažiuojamąjį posėdį Šilutėje. Šilutės rajonas yra vienas iš tų regionų, kuriame potvynio laikotarpiu ypač svarbi hidrometeorologų informacija. Tiksli ir operatyvi informacija reikalinga tam, kad savivaldybė ir atitinkamos gelbėjimo tarnybos, susidarius ekstremaliai situacijai, galėtų priimti tinkamus sprendimus mažinant pavojaus riziką. Nors valdant ekstremalias situacijas perspėjimai sudaromi ir perduodami nustatyta tvarka, ypač svarbus visuomenės švietimas, hidrometeorologijos žinių populiarinimas, kurio esmė - padėti žmonėms suprasti pavojingus reiškinius ir jų keliamas grėsmes, mokyti juos teisingai taikyti prognozes, padėti įvertinti, kokį konkretų pavojų jų veiklai, saugumui kelia vienas ar kitas pavojingas hidrometeorologinis reiškinys.

Kovo 20 d. renginys įvyko Šilutės turizmo ir paslaugų verslo mokyklos patalpose. Renginyje dalyvavo Tarnybos darbuotojai iš visos Lietuvos, svečiai iš mokslo įstaigų ir savivaldybės, buvo išklausyti 6 pranešimai, Tarnybos darbuotojai buvo apdovanoti Aplinkos ministro bei Tarnybos direktoriaus padėkomis.
Kovo 21 d. posėdžio dalyviai tęsė kelionę po potvynio zoną, stebėjo prasidėjusį ledonešį Akmenos upėje ties Pagramančiu (žr. video), užlietą kelią ties Plaškiais, lankėsi Ventės rage, Rusnėje, apžiūrėjo baigiamą rengti darbui meteorologinį radarą, pabendravo su vietos specialistais, klausėsi jų pasakojimų ir patarimų.

Ypač didelį įspūdį prasidėjęs potvynis padarė jauniems Tarnybos specialistams, kurie dar niekada nebuvo to matę. Tai buvo labai gera praktika ir tikrasis kvalifikacijos kėlimas. Senieji specialistai noriai dalijosi savo žiniomis, patirtimi, aiškino reiškinius, galimus pavojus. Buvo vertinama reali, greitai besikeičianti situacija.

Tokios išvykos yra reikalingos tiek Tarnybai, kaip informacijos teikėjai, tiek ir vartotojams, kuriems ši informacija ypač svarbi valdant ekstremalias situacijas. Tuo pačiu tai labai puikus dalinimasis darbo patirtimi tarp jaunų ir patyrusių specialistų, nes tai duoda daug daugiau, negu teorinės žinios iš vadovėlių. Bendravimas tarp kartų plečia akiratį, duoda stimulą gilintis į reiškinių esmę ir jų keliamą grėsmę.

Norėtume nuoširdžiai padėkoti Šilutės rajono merui V. Pozingiui, Šilutės turizmo ir paslaugų verslo mokyklos direktoriui P. Avižiniui, Šilutės hidrometeorologijos stoties viršininkui I. Osadčij už sudarytas sąlygas rengti tokį posėdį, taip pat kolegoms iš Vilniaus ir Klaipėdos universitetų: prof. A. Bukančiui, prof. M. Eidukevičienei, dr. J. Dailidienei, Nemuno deltos regioninio parko direktoriui N. Gricevičiui, buvusiems Tarnybos vadovams, daug metų Tarnybos Klaipėdos padaliniuose dirbusiems kolegoms V. Ašmontui ir J. Dubrai už pranešimus, pasisakymus, dalykinius pokalbius, išsakytus pasiūlymus ir pastabas.

Atgal

2019 © Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba prie Aplinkos ministerijos. Visos teisės saugomos
Rudnios g. 6, LT-09300 Vilnius, tel. (8 5) 275 1194, faks. (8 5) 272 8874, el. paštas lhmt@meteo.lt
Biudžetinė įstaiga, Juridinių asmenų registras, kodas 290743240, PVM mokėtojo kodas LT907432416