Naujienos

Vulkanas nerimsta

2010-04-16

Vulkaninės kilmės pelenų išmetimas bei jų judėjimas atmosferoje labai pavojingas lėktuvams. Pelenai ne tik sumažina matomumą, bet ir gali užkimšti lėktuvų variklius (pelenų lydymosi temperatūra žemesnė už reaktyvinių variklių darbo temperatūrą, su oro srove įtraukti pelenai lydosi). Didžiosios Britanijos meteorologijos tarnyboje (MetOffice) esantis Vulkaninių pelenų konsultacinis centras (Volcanic Ash Advisory Center) naudodamas stebėjimus iš Islandijos, palydovų vaizdus ir specialaus modelio NAME produktus (apskaičiuota išmestų pelenų judėjimo trajektorija bei jų koncentracija ore) reguliariai teikia konsultacijas Aviacijos tarnyboms, priimančioms sprendimus. Daugiau informacijos rasite čia

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba atliks papildomus atmosferos stebėjimus, Kauno meteorologijos stotyje bus leidžiami papildomi radiozondai, kurių informacija leis geriau įvertinti atmosferos maišymąsi, inversinius sluoksnius ir kitus procesus, galinčius turėti įtakos vulkaninių pelenų ir dulkių iškritimui Lietuvoje.

Vulkanas nenurimo, naujos dulkių ir pelenų porcijos vis dar patenka į atmosferą. Pagal šiuo metu turimą informaciją, aukštutinė oro srovė nuo Islandijos nukreipta į rytus, pietryčius per Pietų Skandinaviją, Baltiją ir jos kryptis mažai keisis iki kitos savaitės vidurio. Susidarius tokiai situacijai žmonėms patartina mažiau būti lauke, lyjant nepatingėti išsiskleisti skėtį, sekti specialistų informaciją.

Atgal

2019 © Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba prie Aplinkos ministerijos. Visos teisės saugomos
Rudnios g. 6, LT-09300 Vilnius, tel. (8 5) 275 1194, faks. (8 5) 272 8874, el. paštas lhmt@meteo.lt
Biudžetinė įstaiga, Juridinių asmenų registras, kodas 290743240, PVM mokėtojo kodas LT907432416