Naujienos

Tarnyboje vyks Europos meteorologų kompiuterinio mokymo programos (Eumetcal) vadovaujančiosios grupės pasitarimas

2010-05-07

  Gegužės 11–12 d. Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos posėdžių salėje vyks 14-asis Europos meteorologų kompiuterinio mokymo programos (Eumetcal - European meteorological computer assisted learning) vadovaujančiosios grupės posėdis. Į jį atvyksta 11 dalyvių iš aštuonių Europos šalių ir Europos meteorologinių palydovų eksploatacijos organizacijos (Eumetsat) atstovas Volker Gaertner. Posėdį ves Eumetcal vadovas Vesa Nietosvaara iš Suomijos meteorologijos instituto (FMI). Bus aptarti pusmečio veiklos rezultatai (2009 m. lapkritis - 2010 balandis) ir numatomos kito pusmečio veiklos kryptys.

Tarnybos specialistams V. Gaertner ir V. Nietosvaara skaitys paskaitas „Eumetsat mokymo programa" ir „Eumetcal dabartis ir perspektyvos", apsilankys pas sinoptikus ir informatikus. Dar vieną pranešimą („Automatinė perspėjimų sistema ZAMG") padarys Austrijos meteorologijos ir geodinamikos instituto (ZAMG) klientų aptarnavimo departamento ir Eumetsat‘o Eumetrain programos vadovė dr. Veronika Zwatz-Meise.

Eumetcal vadovavimo grupės auditoriniai (face-to-face) susitikimai vyksta 2 kartus per metus. Tarp jų organizuojami nuotoliniai posėdžiai, naudojant Centra ir Elluminate konferencines programas. Eumetcal programoje, kuri pradėta vykdyti nuo 2001 m., Lietuva dalyvauja nuo 2007 m., t. y. nuo trečiosios Eumetcal fazės pradžios. Ši programos stadija tęsis iki 2012 m., o jai vadovaujančią grupę sudaro 9 nariai iš septynių šalių. Šioje grupėje dalyvauja ir LHMT meteorologinių prognozių skyriaus vyriausioji specialistė Izolda Marcinonienė.

Eumetcal finansuoja Eumetnet (Europos meteorologijos tarnybų tinklas) ir Eumetsat. Jos tikslas stiprinti kooperaciją tarp meteorologų bendrijų visoje Europoje, keistis ir platinti mokomąją medžiagą specialistams, padėti jiems įsisąvinti nuotolinio mokymo (computer added learning) metodus ir techniką. Daugiau informacijos apie šią programą, jos vykdomą veiklą, organizuojamus kursus ir mokymus įvairių sričių meteorologams galima rasti: http://www.eumetcal.org/

Nuo šio pavasario Eumetcal informacija bei naujienomis dalijamasi ir populiariajame bendravimo interneto tinklalapyje: http://www.facebook.com/pages/Eumetcal/109028182455424

Tarnyba ir ateityje dalyvaus Eumetcal veikloje – specialistams tai yra bene vienintelis kelias plėsti savo žinias ir kelti kvalifikaciją, žengiant koja kojon su visa Europos meteorologų bendruomene.

Atgal

2019 © Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba prie Aplinkos ministerijos. Visos teisės saugomos
Rudnios g. 6, LT-09300 Vilnius, tel. (8 5) 275 1194, faks. (8 5) 272 8874, el. paštas lhmt@meteo.lt
Biudžetinė įstaiga, Juridinių asmenų registras, kodas 290743240, PVM mokėtojo kodas LT907432416