Naujienos

Pasaulinėje parodoje EXPO 2010 pirmą kartą atidarytas meteorologijos paviljonas

2010-05-10

Pasaulinė paroda EXPO 2010 Šanchajuje (Kinijoje) veiks šešis mėnesius. Gegužės 9 d. pasaulio meteorologų bendrijos lyderiai ir Kinijos valdžios atstovai dalyvavo iškilmingoje paviljono „MeteoPasaulis" atidarymo ceremonijoje. Tai pirmasis meteorologijos paviljonas per 159-metę Pasaulinės parodos istoriją. Parodos lankytojams jis suteikia unikalią galimybę susipažinti su meteorologijos mokslo ir technikos pasiekimais, kasdieniniu meteorologų darbu, veikla švelninant stichinių nelaimių pasekmes.

Paviljono „MeteoPasaulis" tema yra „Žmonių saugumui ir gerovei", jo veikla rūpinsis Pasaulinė meteorologijos organizacija (WMO) ir Kinijos meteorologijos administracija (CMA), bendradarbiaudami su Tarpvyriausybine klimato kaitos ekspertų grupe ir kt.

Paviljonas atrodo tarsi baltas debesis, gaubiamas lengvo rūko, jis užima 1500 m2 plotą. Lankytojai gali pamatyti vaivorykštę (kai saulės spinduliai krinta žemiau 45°), ekstremalių klimato reiškinių imitaciją. „MeteoPasaulis" išsidėstė šalia JT paviljono.

Kalbėdamas parodos spaudos centre WMO Prezidentas A. Bedrickis pareiškė: „Kokie bebūtų meteorologijos ar hidrologijos mokslo pasiekimai, jie bus tikslingi tik tada, jei rezultatai atneš naudos žmonėms." Michel Jarraud, WMO Generalinis sekretorius mato šį paviljoną kaip naują tarptautinio bendradarbiavimo simbolį.

Paroda EXPO 2010 vyksta liūčių, potvynių ir taifūnų sezonu, Šanchajuje orai labai nepastovūs. „MeteoPasaulis" teikia orų prognozes parodos organizatoriams ir lankytojams (į mobilius telefonus ir dideliame ekrane).

„Geriausias miestas, geriausias gyvenimas" - Pasaulinės parodos EXPO 2010 tema glaudžiai siejasi su orais, klimatu ir vandeniu. Paviljonas „MeteoPasaulis" akivaizdžiai rodo, kaip WMO ir 189 jos šalys narės padeda pasiruošti ekstremaliems reiškiniams ir klimato kaitai.

Daugiau informacijos apie paviljoną „MeteoPasaulis" galite rasti:
http://en.expo2010.cn/c/en_qy_tpl_41.htm  

Atgal

2019 © Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba prie Aplinkos ministerijos. Visos teisės saugomos
Rudnios g. 6, LT-09300 Vilnius, tel. (8 5) 275 1194, faks. (8 5) 272 8874, el. paštas lhmt@meteo.lt
Biudžetinė įstaiga, Juridinių asmenų registras, kodas 290743240, PVM mokėtojo kodas LT907432416