Naujienos

Jau teikiama meteorologinio radaro informacija

2010-12-23

Besibaigiantys metai padovanojo Tarnybai puikią dovaną - meteorologinio radaro informaciją.

Nuo gruodžio 23 d. Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos interneto svetainėje bus teikiama dvigubos poliarizacijos Doplerio meteorologinio radaro (WRM200, Vaisala) informacija. Radaras pastatytas Laukuvoje.

Radaras yra nepakeičiamas įrankis, sudarant mažos trukmės orų prognozes. Svarbiausia dvigubos poliarizacijos radaro ypatybė - kritulių fazės (lietus, kruša, sniegas, sniego kruopos, šlapdriba) nustatymas. Šie duomenys leis pagerinti meteorologinės informacijos operatyvumą, prognozių ir perspėjimų apie pavojingus meteorologinius reiškinius kokybę.

Radaras siunčia koncentruotą elektromagnetinį spindulį, o imtuvas priima energiją, kuri grįžta („atsispindi") nuo bet kurio spindulio kelyje „sutikto" objekto. Tokiu būdu informacija apie atmosferą yra surenkama 250 km spinduliu nuo Laukuvos. Interpretuojant radaro gautą informaciją visada reikia atsiminti: kuo toliau nuo radaro, tuo aukštesni atmosferos sluoksniai yra matomi. Šiltuoju metų laikotarpiu patikimiausi duomenys yra gaunami 150 km spinduliu aplink radarą, o žiemą tik 100 km spinduliu.

Pirmasis meteorologinis radaras Lietuvoje įsigytas vykdant vieną iš valstybės investicijų programos finansuojamų projektų „Meteorologinio radiolokatoriaus vakarinėje Lietuvos dalyje įrengimas".

Pradėjus veikti radarui kurį laiką gali pasitaikyti sutrikimų.

Atgal

2019 © Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba prie Aplinkos ministerijos. Visos teisės saugomos
Rudnios g. 6, LT-09300 Vilnius, tel. (8 5) 275 1194, faks. (8 5) 272 8874, el. paštas lhmt@meteo.lt
Biudžetinė įstaiga, Juridinių asmenų registras, kodas 290743240, PVM mokėtojo kodas LT907432416