Naujienos

Informacija WMO biuletenyje apie sėkmingas LHMT specialistų stažuotes

2011-01-14
Naujausiame Pasaulinės meteorologijos organizacijos (WMO) biuletenio tome 59 (2), skirtame šios organizacijos 60-mečiui, išspausdintas straipsnis apie 2008-2009 m. WMO skirtas stažuotes mūsų tarnybos meteorologėms – meteorologinių prognozių skyriaus vyresniajai sinoptikei Juditai Liukaitytei ir vyriausiajai specialistei Izoldai Marcinonienei. Judita šešis mėnesius tobulinosi biometeorologijos srityje Vokietijoje (Freiburge), o Izolda – tris mėnesius meteorologinių palydovų informacijos pritaikymo orų prognozavimo srityje Austrijoje (Vienoje).

Plačiau apie WMO išleistus kasmetinius biuletenius galima paskaityti:
http://www.wmo.int/pages/publications/bulletin_en/index_en.html

2010 metais MPS sinoptikė Inga Stankūnaitė, remiama WMO Išsilavinimo ir mokymo skyriaus (ETO), stažavosi Rumunijoje (Bukarešte). Šios šešis mėnesius trukusios stažuotės metu Inga susipažino su meteorologinių radarų teikiama informacija, išmoko naudotis jų duomenimis ir taikyti juos prognozuojant konvekcinius reiškinius.
LHMT specialistai nuolat dalyvauja įvairiuose mokymuose ir kursuose. Šį rudenį prie besitobulinančių meteorologų prisidėjo hidrologai. Į Vokietiją buvo išvykusi Justina Lukaševič, hidrologai pirmąkart dalyvaus nuotoliniuose kursuose ir sausio pabaigoje. Šią savaitę į trumpus Flash kursus Vokietijoje (Langene) yra išvykusi aviacijos sinoptikė Viktorija Grušaitė. Nuotoliniuose radarų kursuose jau kelis mėnesius dalyvauja sinoptikė Teresė Kaunienė. Be to, nuo 1996 m. Lietuvos sinoptikai kasmet vyksta į Šiaurės bei Baltijos šalių meteorologų kursus NOMEK, kuriuos šiemet gegužės pradžioje organizuoja Norvegijos meteorologijos institutas. Visi šie mokymai ir kursai yra beveik arba visu dydžiu finansiškai remiami EUMETSAT, EUMETCAL, WMO arba SATREP.

Atgal

2019 © Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba prie Aplinkos ministerijos. Visos teisės saugomos
Rudnios g. 6, LT-09300 Vilnius, tel. (8 5) 275 1194, faks. (8 5) 272 8874, el. paštas lhmt@meteo.lt
Biudžetinė įstaiga, Juridinių asmenų registras, kodas 290743240, PVM mokėtojo kodas LT907432416