Naujienos

EUMETSAT delegacijos vizitas Lietuvoje

2011-02-10

 

Vasario 17-18 d. į Lietuvą atvyksta Europos meteorologinių palydovų eksploatacijos organizacijos EUMETSAT delegacija, vadovaujama šios tarptautinės organizacijos generalinio direktoriaus dr. Lars Prahm.

Vasario 17 d. Aplinkos ministerija kartu su Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba prie Aplinkos ministerijos, kuri paskirta atstovauti Lietuvos Respubliką EUMETSAT, rengia seminarą „EUMETSAT visateisės narystės nauda Lietuvai". Seminaro programa.

Seminaro pradžia vasario 17 d. 15 val. Aplinkos ministerijos didžiojoje salėje (506 kab. V a.), Jakšto g. 9/4, Vilnius.

Vasario 18 d. aplinkos ministras Gediminas Kazlauskas susitiks su EUMETSAT generaliniu direktoriumi dr. Lars Prahm. Susitikimo metu bus aptarti seminaro rezultatai ir Lietuvos Respublikos tolesnio bendradarbiavimo bei pasirengimo tapti visateise EUMETSAT organizacijos valstybe nare klausimai.

Lietuvos Respublika 2004 m. gruodžio 3 d. pasirašė, o 2005 m. rugsėjo 22 d. Lietuvos Respublikos Seimas ratifikavo susitarimą dėl valstybės bendradarbiavimo su Europos meteorologinių palydovų eksploatacijos organizacija EUMETSAT. Šiuo susitarimu Lietuvos Respublika įgavo bendradarbiaujančios su EUMETSAT valstybės statusą ir jai buvo suteikta prieiga prie EUMETSAT duomenų, produktų ir paslaugų. Taip pat šiuo susitarimu Lietuvos Respublika ir EUMETSAT įsipareigojo iki susitarimo galiojimo pabaigos, t. y. iki 2011 m. gruodžio 31 d. oficialiai apsvarstyti savo bendradarbiavimą, numatant Lietuvos Respublikos stojimą į EUMETSAT visateise nare.

EUMETSAT eksploatuojamų meteorologinių Žemės palydovų duomenys ir produktai yra ypač svarbūs orų ir klimato prognozavimui, tai yra veikiančios klimato stebėsenos ir globalinių klimato pokyčių tyrimo sistemos dalis. Nemaža dalis duomenų, gaunamų iš geostacionarių ir poliarinių meteorologinių palydovų, naudojama atmosferos cheminėms savybėms (užterštumui) nustatyti, ozono sluoksniui tirti, augalijos dangai vertinti, gaisrams identifikuoti, jūrų srovėms, temperatūrai, druskingumui nustatyti, atmosferos bei hidrosferos moksliniams tyrimams ir pan. Numatoma, kad Europoje EUMETSAT bus viena iš pagrindinių meteorologinių ir atmosferos duomenų teikėjų Pasaulinei aplinkos ir saugumo stebėsenos (GMES) sistemai, kurios veikloje dalyvauja ir Lietuva.
Visateisė narystė EUMETSAT būtų dar vienas Lietuvos žingsnis įsitraukiant į Europos kosmoso agentūros (ESA) veiklą, dalyvaujant Europos informacinės visuomenės kūrime, remiant aktyvų pasaulinį Europos Sąjungos vaidmenį mažinant klimato kaitos poveikį.

Išsamesnės informacijos apie seminarą gali suteikti Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos direktorė Vida Augulienė, tel. (8-5) 275 1194. Daugiau informacijos apie EUMETSAT galima rasti interneto svetainėje http://www.eumetsat.int/Home/index.htm 

Atgal

2019 © Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba prie Aplinkos ministerijos. Visos teisės saugomos
Rudnios g. 6, LT-09300 Vilnius, tel. (8 5) 275 1194, faks. (8 5) 272 8874, el. paštas lhmt@meteo.lt
Biudžetinė įstaiga, Juridinių asmenų registras, kodas 290743240, PVM mokėtojo kodas LT907432416