Naujienos

Apginta disertacija, rezultatai jau pritaikomi

2011-03-31
Kovo 25 d. LHMT Meteorologinių prognozių skyriaus vyresnioji sinoptikė Judita Liukaitytė Vilniaus universitete apgynė daktaro disertaciją „Biometeorologinių sąlygų Lietuvoje kiekybinis vertinimas". Šiai mokslo sričiai skiriama vis daugiau dėmesio nacionalinėse orų tarnybose, nes didėja visuomenės susidomėjimas, žinių apie klimato ir orų įtaką žmogaus sveikatai poreikis. Daugelis tarnybų teikia prognozes ir informaciją, kaip prisitaikyti prie nepalankių sveikatai meteorologinių sąlygų ir sumažinti aplinkos poveikį bei keliamą stresą. 
 
J. Liukaitytės darbe aptariami prognozavimo metodai, kurie jau yra naudojami Lietuvos hidrometeorologijos tarnyboje ir gali būti išplėsti sudarant biometeorologines prognozes. Remiantis J.Liukaitytės tyrimais bei rekomendacijomis tarnybos tinklalapyje pradėtos skelbti karščio (vasarą) ir vėjo žvarbumo (šaltuoju metų laikau) indeksų prognozės, atnaujintos ultravioletinės spinduliuotės (šiltuoju metų laiku) indekso prognozės.
 
Taikant disertacijos rezultatus galima tobulinti egzistuojančią išankstinių perspėjimų apie stichinius, katastrofinius ir kitus pavojingus hidrometeorologinius reiškinius sistemą, papildomai kurti karščio įtakos visuomenės sveikatai perspėjimų sistemą. Atlikti tyrimai padės plėtoti kurortologijos ir visuomenės sveikatos sritis. Tai indėlis ir į klimato kaitos poveikio žmogaus sveikatai tyrimus, kurie ateityje bus naudojami tobulinant prisitaikymo prie klimato kaitos strategiją.
 

Atgal

2019 © Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba prie Aplinkos ministerijos. Visos teisės saugomos
Rudnios g. 6, LT-09300 Vilnius, tel. (8 5) 275 1194, faks. (8 5) 272 8874, el. paštas lhmt@meteo.lt
Biudžetinė įstaiga, Juridinių asmenų registras, kodas 290743240, PVM mokėtojo kodas LT907432416