Naujienos

Labiausiai nusipelniusiems – pagarba ir apdovanojimai

2011-06-06

2011 m. birželio 2 d. per iškilmingą Pasaulinės aplinkos dienos minėjimą, kurį rengė Aplinkos ministerija, buvo pagerbti iškiliausi aplinkosaugininkai. Pagal susiklosčiusią tradiciją Pasaulinės aplinkos dienos proga teikiama Viktoro Bergo premija. Šis Aplinkos ministerijos įsteigtas apdovanojimas skiriamas kas dveji metai labiausiai nusipelniusiems jos sistemos darbuotojams.

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba prie Aplinkos ministerijos šiam apdovanojimui gauti nominavo Klimatologijos skyriaus vedėją dr. Audronę Galvonaitę, kurios pagrindinė veikla yra susijusi su Lietuvos klimato tyrimais. Dr. Audronė Galvonaitė yra daugelio mokslinių publikacijų (apie 90) autorė, Lietuvos ir tarptautinių konferencijų dalyvė, organizatorė. Daug dėmesio skiria visuomenės švietimui ir mokslo populiarinimui: nuo 2002 m. buvo nuolatinė Lietuvos radijo laidos „Įdomioji meteorologija" dalyvė, o nuo 2004 m. kiekvieną ketvirtadienį dalyvauja laidoje „Labas rytas" kaip klimatologė-ekspertė. Turėdama mokslinės patirties ir bendravimo įgūdžių, mokėdama užsienio kalbų (anglų, rusų) dr. A. Galvonaitė aktyviai dalyvauja tarptautiniame bendradarbiavime: daugelyje Pasaulinės meteorologijos organizacijos vykdomų programų yra Lietuvos kontaktinis asmuo. Šiemet Viktoro Bergo premiją pelnė miškininkas, ilgametis Kėdainių miškų urėdijos Paliepių girininkijos Lapkalnio eiguvos eigulys, Skinderiškių dendrologinio parko įkūrėjas ir puoselėtojas Kęstutis Kaltenis.

Kitam svarbiam Aplinkos ministerijos apdovanojimui – Garbės ženklui – gauti Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba prie Aplinkos ministerijos nominavo Aviacinės meteorologijos centro viršininkę Reginą Čepaitytę už ilgametį ir nepriekaištingą darbą aviacinės meteorologijos srityje: 43 metus (iš jų 32 metus vadovauja 22 darbuotojų kolektyvui), diena iš dienos, kompetentingai ir sąžiningai atlieka savo darbą, yra savo profesijos žinovė – geba visapusiškai analizuoti meteorologinę informaciją ir teikti išsamias išvadas, todėl dažnai kviečiama dirbti komisijose ir skaityti paskaitas aviacijos specialistams. Turėdama geografijos ir geografijos dėstytojo diplomą bei didelę meteorologo praktiką, nuolat (apie 10 metų) savo žinias ir gebėjimus perduoda Vilniaus Gedimino technikos universitete būsimiems skrydžių vadovams ir orlaivių pilotams, parengė Skrydžių vadovų mokymo priemonę „Meteorologija". Šiemet Garbės ženklo apdovanojimas buvo įteiktas Utenos regiono aplinkos apsaugos departamento Gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos viršininkui Almantui Vaičiūnui.

Už gerus tarnybos rezultatus aplinkos ministro padėkos Pasaulinės aplinkos dienos proga buvo įteiktos ir Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos prie Aplinkos ministerijos darbuotojams:
Lionginui Pakščiui, Klaipėdos skyriaus vedėjui,
Irutei Švedienei, Informacijos skyriaus vedėjai,
Robertui Boreiko, Informacinių technologijų ir užsienio ryšių skyriaus vyriausiajam kompiuterininkui.

Nuoširdžiai sveikiname!

Atgal

2019 © Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba prie Aplinkos ministerijos. Visos teisės saugomos
Rudnios g. 6, LT-09300 Vilnius, tel. (8 5) 275 1194, faks. (8 5) 272 8874, el. paštas lhmt@meteo.lt
Biudžetinė įstaiga, Juridinių asmenų registras, kodas 290743240, PVM mokėtojo kodas LT907432416