Naujienos

LHMT specialistai mokysis, dalinsis patirtimi, pristatys pranešimus

2011-09-30

Meteorologinių prognozių skyriaus (MPS) sinoptikė Inga Stankūnaitė spalio 3–7 d. dalyvaus 6-ojoje Europos smarkių audrų konferencijoje (ECSS 2011), kuri vyks Maljorkos Palmoje (Balearų salos, Ispanija). Pagrindinė konferencijos organizatorė yra Europos smarkių audrų laboratorija (ESSL) drauge su Ispanijos Balearų salų universitetu (UIB).

ECSS mokslininkai ir praktikai kas dvejus metus kviečiami į įvairias Europos šalis, tačiau dalyvių atvyksta ir iš viso pasaulio. Šis renginys yra skirtas pasidalinti informacija apie pasiekimus ir naujausius mokslinius tyrimus smarkios konvekcijos srityje - audrų (perkūnijų, liūčių, krušos, viesulų) formavimosi sąlygas, meteorologinių palydovų bei radarų duomenų panaudojimą prognozuojant ekstremalius reiškinius. Tai ypač aktualu orų prognozuotojams, nes dėl klimato kaitos šie reiškiniai suintensyvėjo ne tik Europoje, bet ir visame pasaulyje. Konferencijos metu įvairiausios firmos, susijusios su palydovų bei radarų informacijos gavimu, perdavimu bei panaudojimu, pristatys savo naujausią produkciją ir atsiveriančias galimybes šioje srityje.

Į šį renginį atvyksta apie 200-250 meteorologijos, hidrologijos sričių mokslininkų, sinoptikų, hidrologų, informacijos apie stichinius meteorologinius reiškinius vartotojų bei koordinatorių. Sinoptikė Inga Stankūnaitė pristatys stendinį pranešimą „Viesulas Šiaurės Lietuvoje 2011 m. liepos 27 d.". Šiame pranešime pirmą kartą mūsų specialistė pasaulio meteorologams išsamiai atskleis ir išanalizuos viesulų Lietuvoje susidarymo priežastis, pateiks jų fizikinius parametrus, panaudodama Laukuvos meteorologinio radaro duomenis. Ingos kelionę ir dalyvavimą finansuoja ECSS.

Išsamesnė informacija: www.ecss.eu

http://www.uibcongres.org/congresos/ficha.en.html?cc=200

Silvestras Dikčius, vyresnysis MPS sinoptikas ir Lietuvos televizijos orų pranešėjas, spalio 1–5 d. Prancūzijos meteorologų draugijos prezidento Jean Jouzell kvietimu dalyvaus Tarptautiniame orų ir klimato forume (International Weather and Climate Forum). Aštuntą kartą organizuojamame susitikime meteorologai, klimatologai bei televizijos orų pranešėjai klausysis paskaitų ir diskutuos apie klimato kaitą, prisitaikymo prie jos būdus, klimato kaitos keliamus iššūkius. Spalio 2 d. forumo dalyviai prisijungs prie kasmetinio dviratininkų važiavimo Paryžiaus gatvėmis „Green Ride", kuriuo siekiama atkreipti visuomenės dėmesį į anglies dvideginio išmetimo problemas.

Pagrindines Silvestro kelionės išlaidas padengia organizatoriai.

Spalio 3-8 d. MPS vyriausioji specialistė Izolda Marcinonienė yra pakviesta skaityti pranešimo 9-ojoje CALMet (anglų k., computer aided learning in meteorology) konferencijoje Pietų Afrikos respublikoje. Tarptautinė konferencija rengiama nuo 1993 m. Jos vykdomąjį komitetą sudaro tarptautinė komanda iš Suomijos, Australijos, Brazilijos, Norvegijos, JAV, Rusijos. Prie šiemetinio renginio, vyksiančio Pretorijos universitete, organizavimo labai daug prisidėjo Pretorijos universitetas bei Pietų Afrikos orų tarnyba (SAWS).

Technologijos bei metodai orų prognozavimo srityje sparčiai keičiasi ir sinoptikams vis dažniau tenka susidurti su naujais iššūkiais - kaip per trumpą laiką įsisavinti naujoves ir įdiegti jas į praktiką. CALMet būtent ir apima pasidalijimo patirtimi mokant meteorologus sritį, naujų idėjų realizavimą per specialistų mokymus, supažindina juos su naujomis technologijomis per nuotolinius mokymus ir pan. Šis renginys padeda plėtoti ryšius tarp viso pasaulio meteorologų - tiek tarp dėstytojų, tiek tarp specialistų. Izolda Marcinonienė savo pranešimu „WMO seminaras „Mokome mokytojus" - iššūkis ar būtinybė?", remdamasi savo patirtimi, įgyta WMO mokymuose Rumunijoje 2010 m., konferencijos dalyvius supažindins su šio seminaro programa, jo pravedimo metodika, pasidalins jau įvykdytais planais bei padrąsins kitų šalių kolegas dalyvauti tokio pobūdžio renginiuose.

Izoldos kelionę finansuoja EUMETSAT ir EUMETCAL.

Daugiau informacijos galima rasti: www.up.ac.za/calmet

Atgal

2019 © Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba prie Aplinkos ministerijos. Visos teisės saugomos
Rudnios g. 6, LT-09300 Vilnius, tel. (8 5) 275 1194, faks. (8 5) 272 8874, el. paštas lhmt@meteo.lt
Biudžetinė įstaiga, Juridinių asmenų registras, kodas 290743240, PVM mokėtojo kodas LT907432416