Naujienos

Stažuotė Norvegijos meteorologijos institute

2012-03-13
Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos prie Aplinkos ministerijos (toliau – Tarnyba) Aviacinės meteorologijos skyriaus vyriausioji specialistė Viktorija Grušaitė, remiama Pasaulinės meteorologijos organizacijos Išsilavinimo ir mokymo programos, pusę metų (2011 m. rugsėjo – 2012 m. vasario mėn.) stažavosi Norvegijos meteorologijos institute. Stažuotė prasidėjo nuo dalyvavimo Europos meteorologinių palydovų eksploatacijos organizacijos (toliau - EUMETSAT) Osle (Norvegija) organizuotoje meteorologinių palydovų konferencijoje, kurioje buvo perskaitytas pranešimas „Ekstremaliai stipri konvekcija Lietuvoje 2010 m. rugpjūčio 8 dieną" (Extremely strong convection in Lithuania 8th of August, 2010). Minėtas pranešimas 2011 m. lapkričio 22 d. nuotoliniu mokymo būdu buvo perskaitytas Europos meteorologijos specialistams.
 
Stažuotės Norvegijos meteorologijos institute metu buvo susipažįstama su mokomąja medžiaga, mokomasi dirbti su operatyvia sinoptiko darbo programa DIANA (DIgital ANAlysis) bei kitomis programomis: TED (Text Editing), NAIS (Norwegian Aeronautical Information System) ir kt. Išmokus dirbti šiomis programomis ir įgijus darbo įgūdžių, pradėta dirbti pamainose kartu su Norvegijos sinoptikais aviacinės meteorologijos srityje. Paskutiniais stažuotės mėnesiais jau savarankiškai buvo kuriami tam tikri produktai (specializuotos prognozės aviacijai, aviacijai pavojingų reiškinių žemėlapiai ir kt.).
 
Stažuotės metu taip pat buvo dalyvauta Norvegijos meteorologijos instituto Meteorologijos ir klimatologijos departamento Vakarinės pakrantės orų prognozavimo skyriaus (Bergene) organizuotuose savaitės trukmės Fleslands kursuose, skirtuose aviacinės meteorologijos sinoptikams. Kursų metu buvo supažindinama su mažosios aviacijos ypatumais, skaitomos paskaitos apie orlaivių apledėjimą, atmosferos turbulenciją, oro masių judėjimą kalnuose („kalnų bangų" susiformavimą).
 
Įgytos žinios, praktiniai įgūdžiai bus panaudoti Lietuvos hidrometeorologijos tarnyboje, gerinant aviacinės meteorologijos paslaugų teikimą oro navigacijai.

 
 
V. Grušaitės nuotraukose: Norvegijos meteorologijos instituto aviacinės meteorologijos sinoptikai ir V. Grušaitė savo darbo vietoje 

Atgal

2019 © Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba prie Aplinkos ministerijos. Visos teisės saugomos
Rudnios g. 6, LT-09300 Vilnius, tel. (8 5) 275 1194, faks. (8 5) 272 8874, el. paštas lhmt@meteo.lt
Biudžetinė įstaiga, Juridinių asmenų registras, kodas 290743240, PVM mokėtojo kodas LT907432416