Naujienos

Sinoptikų kursai Danijoje

2012-05-16

2012 m. gegužės 7–11 d. Meteorologinių prognozių skyriaus sinoptikė Kristina Petraitytė dalyvavo kasmetiniuose kursuose, skirtuose Šiaurės ir Baltijos šalių meteorologams, NOMEK. Šįkart jie vyko Danijos meteorologijos institute (toliau – DMI), Kopenhagoje. Kursų pagrindinis rėmėjas – Europos meteorologinių palydovų eksploatacijos organizacija (toliau – EUMETSAT).

Į Daniją susirinko 26 meteorologai iš Islandijos, Norvegijos, Švedijos, Suomijos, Danijos, Estijos, Latvijos ir Lietuvos. Teorinius ir praktinius užsiėmimus vedė instruktoriai iš Europos Šiaurės šalių, EUMETSAT'o ir Kanados.

Visi NOMEK 2012 dalyviai: Kristina Petraitytė penkta, Inga Stankūnaitė šešta iš dešinės

Šiuose kursuose daugiausia dėmesio buvo skirta meteorologinių palydovų ir radarų informacijos analizei, profesionaliam kasdienės sinoptinės situacijos supratimui ir įvertinimui, skaitmeninėms orų prognozėms ir teisingam jų interpretavimui. Į sinoptiko darbą buvo pažvelgta ir kiek kitu kampu – diskutuota apie žmogaus vaidmenį šiuolaikiniame prognozavimo procese ir jam tenkančią įtampą, priimant greitus sprendimus ekstremalių situacijų atveju.

Įgytos naujos žinios bei pakartoti dinaminės meteorologijos pagrindai, pasikeista informacija su kolegomis iš Skandinavijos bei kaimyninių šalių padės mūsų sinoptikams tiek kasdieniniame darbe, tiek sudarant perspėjimus apie pavojingus meteorologinius reiškinius.

2013 metais NOMEK kursai po 12 metų pertraukos vėl vyks mūsų Tarnyboje, todėl kartu su Kristina į Kopenhagą vyko ir atsakinga už NOMEK organizavimą Vilniuje sinoptikė Inga Stankūnaitė. Ji kursuose dalyvavo kaip organizacinio komiteto narė ir stebėjo šių mokymų eigą, bendravo su dėstytojais bei kursų organizatoriais iš DMI bei EUMETSAT.

Atgal

2019 © Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba prie Aplinkos ministerijos. Visos teisės saugomos
Rudnios g. 6, LT-09300 Vilnius, tel. (8 5) 275 1194, faks. (8 5) 272 8874, el. paštas lhmt@meteo.lt
Biudžetinė įstaiga, Juridinių asmenų registras, kodas 290743240, PVM mokėtojo kodas LT907432416