Naujienos

„Naujos technologijos, sveikas žmogus ir aplinka“

2012-05-24

Šių metų gegužės 22–27 dienomis Vilniuje vyksta 12-asis Pasaulinis aplinkos ir sveikatos kongresas „Naujos technologijos, sveikas žmogus ir aplinka".

Kongresui pasirinkta pagrindinė tema akcentuoja naujų technologijų, kasdien įsiliejančių ir vis labiau įsitvirtinančių mūsų gyvenime bei tampančių nauju iššūkiu visuomenės sveikatai, svarbą žmogui ir jį supančiai aplinkai. Kongrese bus aptariamas ir tokių svarbių visuomenės sveikatos aspektų, kaip triukšmas, elektromagnetinė spinduliuotė, profesinės rizikos ir poveikio visuomenės sveikatai vertinimas, įtaka, jų reguliavimas ir valdymas. Be to kongreso metu bus pristatomi pranešimai sveikatos stiprinimo, maisto saugos, mitybos ir fizinio aktyvumo, grėsmių visuomenės sveikatai, užkrečiamųjų ligų, klimato kaitos temomis.

Į Vilnių mokslininkai, specialistai ir kiti besidomintys visuomenės sveikata atvyko iš 45 šalių. Šis kongresas – neeilinės svarbos renginys visai Lietuvos visuomenei. Tai galimybė ne tik pristatyti mokslo ir praktikos pasiekimus tarptautiniu lygiu, bet ir reprezentuoti savo šalį.

Pasauliniai aplinkos sveikatos kongresai organizuojami kas dvejus metus. Jų metu taip pat vyksta Tarptautinės aplinkos sveikatos federacijos tarybos bei regioninių grupių posėdžiai, tarptautiniai mokslininkų forumai, rengiamos ekspozicijos, techniniai vizitai. 2010 m. Aplinkos sveikatos kongresas vyko Vankuveryje (Kanada), 2014 m. kongresas bus organizuojamas Jungtinėse Amerikos Valstijose.

2012 m. kongreso „Naujos technologijos, sveikas žmogus ir aplinka" organizatoriai – Tarptautinė aplinkos sveikatos federacija (International Federation of Environmental Health) bei Lietuvos higienistų ir epidemiologų sąjunga.

Kongrese dalyvauja ir pranešimą „Biometeorologinių prognozių vystymas, nauda ir galimybės prisitaikant prie klimato kaitos Lietuvoje" pristatys Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos prie Aplinkos ministerijos vyresnioji sinoptikė ir Vilniaus universiteto lektorė dr. Judita Liukaitytė.

Penktadienį Lietuvos hidrometeorologijos tarnyboje įvyks kongreso narių techninis vizitas, kurio metu LHMT direktorė Vida Augulienė pristatys tarnybos darbą. Klimatologijos skyriaus vedėja dr. Audronė Galvonaitė skaitys pranešimą „Orų ir klimato įtaka žmonių sveikatai".

Atgal

2019 © Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba prie Aplinkos ministerijos. Visos teisės saugomos
Rudnios g. 6, LT-09300 Vilnius, tel. (8 5) 275 1194, faks. (8 5) 272 8874, el. paštas lhmt@meteo.lt
Biudžetinė įstaiga, Juridinių asmenų registras, kodas 290743240, PVM mokėtojo kodas LT907432416