Naujienos

Liepos pabaigos orai primins mėnesio pradžią

2012-07-27

Panašu, kad šio savaitgalio bei pirmadienio orai pakartos liepos 5–9 d. scenarijų. LHMT išleido perspėjimą apie tuo laikotarpiu numatomą kaitrą. Tai džiugi žinia mėgstantiems atogrąžų dvelksmą, tačiau visiems teks ieškoti atgaivos pavėsyje ar vandenyje, nes prognozuojamas 30–33 laipsnių karštis. Ne išimtis bus ir pajūris, nes vėjas pūs nuo kontinento – iš pietų, pietryčių. Nuo užplūdusios šilumos mažai gelbės ir naktys su 16–22 laipsnių temperatūra. Be to, santykinis oro drėgnumas bus aukštas, todėl oras bus tvankus.

Kaip žinia, karščio indeksas tiesiogiai priklauso ne tik nuo temperatūros, bet ir nuo drėgmės. Susidarius tokiom sąlygom, jausis stiprus diskomfortas,o sekmadienį ir pirmadienį, esant aukštai temperatūrai ir dar padidėjus oro drėgnumui, situacija gali būti pavojinga sveikatai. Drėgmės kiekį ore padidins ne tik padidėjęs debesuotumas, bet ir praeinančios vasariškos liūtys (šeštadienį pajūryje ar Žemaitijoje, o sekmadienį bei pirmadienį daugelyje rajonų). Kita vertus, lietūs, perkūnijos metu sustiprėjęs vėjas sumažins oro taršą, nes atogrąžų kilmės oro masė pati savaime yra žymiai drumstesnė, be to užterštumą mieste didino kelias dienas vyravę anticikloninio tipo orai. Nereikėtų pamiršti ir apie ultravioletinės spinduliuotės keliamą pavojų. LHMT tinklalapyje nuolat skelbiamos tiek karščio, tiek UV indeksų prognozės bei rekomendacijos, kaip apsisaugoti tuo žalingo jų poveikio.

Laimei, tokia situacija ilgai nesitęs ir pirmadienio (liepos 30 d.) dieną su smarkiomis liūtimis, perkūnijomis ar net kruša ir škvalais karščius į Rusiją ims stumti sustiprėjusi pietvakarių pernaša – nuo kitos savaitės vidurio Lietuvoje turėtų nusistovėti šiltas ramus ir be lietaus laikotarpis, kurį trumpam penktadienį ar šeštadienį sudrums nedideli lietūs.

Atgal

2019 © Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba prie Aplinkos ministerijos. Visos teisės saugomos
Rudnios g. 6, LT-09300 Vilnius, tel. (8 5) 275 1194, faks. (8 5) 272 8874, el. paštas lhmt@meteo.lt
Biudžetinė įstaiga, Juridinių asmenų registras, kodas 290743240, PVM mokėtojo kodas LT907432416