Naujienos

Pirmoji ilgalaikė stažuotė EUMETSAT

2012-11-15

Meteorologinių prognozių skyriaus sinoptikė Kristina Petraitytė pradėjo šešių mėnesių stažuotę Vokietijoje, Darmštadte. Tai pirma stažuotė, kurią finansuoja Europos meteorologinių palydovų eksploatacijos organizacija (toliau – EUMETSAT) ir yra vykdoma šios organizacijos būstinėje. Ji truks pusę metų, o, esant būtinybei, gali būti pratęsta iki devynių mėnesių.

Pagrindiniai dalykai, su kuriais susipažins Kristina, tai – meteorologinių palydovų informacija, kurią gauna EUMETSAT, jos apdorojimo ir pateikimo vartotojams būdai, saugojimo ir archyvų naudojimo galimybės.

Ji išmoks apdoroti ir paruošti palydovinę informaciją, naudodamasi įvairia programine įranga (McIdas-V, CineSAT, Flash, Camtasia, Dreamweaver). Be to, dirbs su daugiaparadigminėmis programavimo kalbomis (Python, Perl, C++ ir t.t.). Į Kristinos planus įeina ir programos, naudojamos meteorologų mokymuose, kūrimas (Eumetcal Simulator). Ji taip pat padės techniškai pasiruošti EUMETSAT organizuojamiems specialistų mokymams.

Kaip sinoptikė, ji turės dalyvauti visuose nuotoliniuose mokymuose ir seminaruose, kokius tik vykdo ar kuriuose dalyvauja EUMETSAT. Pagal Europos meteorologų kompiuterinio mokymo (EUMETRAIN) virtualią programą ePort lapkričio 27 d. ji pirmą kartą organizuos ir praves orų situacijos Europoje aptarimą.

Praėjusią savaitę K. Petraitytė su kolegomis iš Lietuvos, Latvijos bei Estijos dalyvavo Baltijos šalių mokymuose EUMETSAT'e.

Atgal

2019 © Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba prie Aplinkos ministerijos. Visos teisės saugomos
Rudnios g. 6, LT-09300 Vilnius, tel. (8 5) 275 1194, faks. (8 5) 272 8874, el. paštas lhmt@meteo.lt
Biudžetinė įstaiga, Juridinių asmenų registras, kodas 290743240, PVM mokėtojo kodas LT907432416