Naujienos

Pasaulinės meteorologijos dienos paminėjimas gamtoje

2013-03-26

Išaušus saulėtam kovo 23-osios dienos rytui, nors ir spaudžiant šaltukui, Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos ir Vilniaus universiteto Gamtos mokslų fakulteto Hidrologijos ir klimatologijos katedros darbuotojai susirinko paminėti Pasaulines vandens ir meteorologijos dienas Pavilnių regioniniame parke.

Ne kiekvienas iš mūsų, dešimtmečius gyvenęs sostinėje, žino, kad nebūtina važiuoti toli už miesto ieškoti gamtos prieglobsčio, nes neapsakomo grožio vaizdai yra visai čia pat, šalia mūsų. Tuo mes įsitikinome žygio metu eidami Pūčkorių taku palei Vilnią, kur tarsi iš naujo atradome šių apylinkių gamtos grožį, išgirdome Prancūziškojo malūno, senosios užtvankos, geležinkelio atsiradimo istoriją, užkopėme ne į vieną piliakalnį, pasigrožėjome Vilnios pakrantėmis, Pūčkorių geologine atodanga, pamatėme Saulės laikrodį, buvusios patrankų liejyklos – malūno bei popieriaus fabriko liekanas, senąjį vandens kanalą, atlikome pavasario lygiadienio vandens apeigas prie šaltinio. Pasirūpinome ir atskrendančiais paukščiais, įkėlėme tris inkilus, Tarnybos darbuotojų papuoštus hidrologine, meteorologine ir tradicine lietuviška simbolika. Žygį baigėme obelų sode, kur žygio dalyvių laukė karšta arbata, staigmenos ir siurprizai.

Hidrometeorologai nuoširdžiai dėkoja žygio vadovei, buvusiai kolegei meteorologei, Nijolei Balčiūnienei, kuri padėjo atrasti pačias įspūdingiausias Pavilnių regioninio parko vietas, suteikė daug išsamios ir naudingos informacijos ir kurios dėka žygio dalyviai, parodę fizinę ištvermę ir komandinę dvasią, įveikė stačias nuokalnes ir įkalnes bei patyrė daug smagių ir turiningų įspūdžių gamtoje.

Atgal

2019 © Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba prie Aplinkos ministerijos. Visos teisės saugomos
Rudnios g. 6, LT-09300 Vilnius, tel. (8 5) 275 1194, faks. (8 5) 272 8874, el. paštas lhmt@meteo.lt
Biudžetinė įstaiga, Juridinių asmenų registras, kodas 290743240, PVM mokėtojo kodas LT907432416