Naujienos

NOMEK kursai grįžta į Lietuvą

2013-04-19

Balandžio 15–19 d. Europos meteorologinių palydovų eksploatacijos organizacija (toliau – EUMETSAT) kartu su Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba organizuoja kursus Šiaurės bei Baltijos šalių meteorologams – NOMEK (NOrdisk MEteorologisk Kompetensutveckling – Šiaurės šalių meteorologų kvalifikacijos kėlimas). Juose daugiausia dėmesio bus skirta meteorologinių palydovų ir radarų informacijos analizei, profesionaliai kasdienės sinoptinės situacijos analizei ir įvertinimui, skaitmeninėms orų prognozėms ir teisingam jų interpretavimui. Specialistai daug laiko praleis praktiškai pritaikydami įgytas žinias.

Plačiau: http://oislab.eumetsat.int/USDTT/webapps/public/list.jsp

Šiemet Skandinavijos šalių atstovai į NOMEK renkasi jau 19-ą kartą, o Baltijos šalių – 18-ą: tokie specializuoti kursai pravedami nuo 1995 m., Baltijos valstybių orų prognozuotojai į juos pirmą kartą buvo pakviesti 1996 m. (kursai vyko Helsinkyje).

Po 12 metų pertraukos į tokio pobūdžio kasmetinius mokymus specialistai Vilniuje susirenka antrą kartą. 2001 m. pavasarį EUMETSAT kartu su LHMT, padedant Suomijos meteorologijos institutui, sukvietė meteorologus į NOMEK kursus pirmą kartą už Skandinavijos ribų.

Į Vilnių susirenka aštuonių šalių nacionalinių meteorologijos tarnybų arba institutų sinoptikai. Islandijai, Danijai, Norvegijai, Švedijai, Suomijai, Estijai, Latvijai bei Lietuvai atstovaus 25 dalyviai. Visą savaitę juos be dėstytojų iš minėtų šalių mokys ir specialistai iš Vokietijos bei Kanados – iš viso 10 pranešėjų. Iš Lietuvos, kaip kursų šeimininkės, dalyvaus daugiausia sinoptikų, net 9: po 3 iš Meteorologinių prognozių (toliau – MPS), Jūrinių prognozių skyrių ir Aviacinės meteorologijos centro. MPS vyriausioji specialistė Izolda Marcinonienė perskaitys pranešimą „Smarki konvekcija Baltijos regione".

NOMEK mokymų programa pradėta 1995 metais, jos bandomąjį projektą parėmė Šiaurės šalių ministrų taryba. Nuo 1996 metų kursus remia EUMETSAT. Kursus Vilniuje taip pat finansuoja EUMETSAT, dalinai prisideda Tarnyba. Kursų organizavimas patikėtas jaunajai Tarnybos kartai, vadovaujamai MPS vyresniosios specialistės Ingos Stankūnaitės.

Mokymų programą galima rasti: PDF

Kursų dalyviai

Atgal

2019 © Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba prie Aplinkos ministerijos. Visos teisės saugomos
Rudnios g. 6, LT-09300 Vilnius, tel. (8 5) 275 1194, faks. (8 5) 272 8874, el. paštas lhmt@meteo.lt
Biudžetinė įstaiga, Juridinių asmenų registras, kodas 290743240, PVM mokėtojo kodas LT907432416