Naujienos

Potvynis slūgsta

2013-04-23

Pavasario potvynis mažesnėse upėse pradėjo slūgti dar praėjusią savaitę, Neryje – balandžio 22 d., o Nemuno žemupyje – balandžio 23 d. Nors sniego buvo daug, potvynis buvo mažesnis negu tikėtasi, nes balandžio 14–15 dienomis atvėsę orai sumažino sniego tirpimo intensyvumą, potvynis išsitęsė. Be to, kaip reta buvo mažai kritulių, kurie būtų galėję paspartinti tirpimą.

Vandens lygio pakilimas buvo pasiekęs stichinę reikšmę Nevėžyje ties Panevėžiu, Nemune ties Panemune ir Rusne bei Gėgėje ir Leitėje. Didžiausias vandens lygio pakilimas išmatuotas Nevėžyje ties Babtais – 622 cm ir Šešuvyje ties Skirgailais – 584 cm, o Smardonėje ties Likėnais ir Kražantėje ties Pluskiais buvo užregistruotas aukščiausias vandens lygis nuo stebėjimų pradžios.

Upėse, kurių slėniai negilūs, vandens lygio pakilimas buvo mažesnis, tačiau jos išsiliejo plačiau. Labai vandeningas buvo Lėvuo ir Rytų Lietuvos upės Dysna, Birvėta, Kamoja, Svyla. Dysna ties Didžiasaliu apsėmė paupio lygumas iki vieno, Birvėta iki pusės kilometro atstumu nuo vagos. Lazinkų kaimo gyventojas pasakojo, kad „per savo amžių" (jam eina septyniasdešimt septinti metai) tokio potvynio nebuvo.

Lėvuo ties Šeškų kaimu

Birvėta ties Lazinkomis

Birvėta ties Lazinkomis

Birvėta ties Navikais

Birvėta ties Lazinkomis

Birvėta ties Navikais

Birvėta ties Pivorais

Dysna ties Didžiasaliu

Kamoja ties Sekoniais

Atgal

2019 © Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba prie Aplinkos ministerijos. Visos teisės saugomos
Rudnios g. 6, LT-09300 Vilnius, tel. (8 5) 275 1194, faks. (8 5) 272 8874, el. paštas lhmt@meteo.lt
Biudžetinė įstaiga, Juridinių asmenų registras, kodas 290743240, PVM mokėtojo kodas LT907432416