Naujienos

Įsismarkavę vėjai atneš žiemiškus orus

2013-12-04

Ciklonas, kuris gruodžio 5-ą pasieks Baltiją, dar tik telkia savo jėgas virš Šiaurės Atlanto. Skaitmeniniai orų modeliai prognozuoja jį būsiant ypač aktyvų. Pirmiausia jo artėjimą pajus Škotija – šiąnakt ten įsišėls vėjas, ketvirtadienio dieną jis jau siautės Danijoje, šiaurinėje Vokietijos bei Lenkijos pusėje, o vakarop stiprūs pietvakarių, vakarų vėjo šuorai pasieks ir mūsų pajūrį. Baltijoje kils audra, pajūryje bei pietvakariniuose šalies regionuose vėjo gūsiai sieks 17–22 m/s. Penktadienio rytą prie jūros vėjas sustiprės iki 25 m/s, o dieną, vakarų vėjui keičiant kryptį į šiaurės vakarų, net iki 27 m/s. Šiaurės rytinėje šalies pusėje irgi bus vėjuota – numatomi pavojingi 15–20 m/s vėjo gūsiai.

Ciklonas atneš ne tik štorminių vėjų, bet ir daug kritulių – ketvirtadienį didesnę dienos dalį vyraus apniukę ir daugiausia su lietumi orai, o vakare šiauriniuose rajonuose įsimaišys ir šlapdriba. Ketvirtadienį temperatūros pokyčiai dar bus nedideli – naktis atvės iki 0–4 laipsnių šilumos, vietomis šiaurės rytiniuose rajonuose iki 1 laipsnio šalčio (šiuose rajonuose susidarys plikledis), dieną numatoma 1–6 laipsnių šiluma. Vėjuotą penktadienio naktį ir dieną temperatūra svyruos nuo 4 laipsnių šilumos pajūryje iki 1 laipsnio šalčio šiauriniuose rajonuose. Ryškesnis šalto oro įsiveržimas prognozuojamas penktadienio vakare ir šeštadienį, kuomet į Baltijos šalis intensyviai ims skverbtis arktinis oras. Žemiausia oro temperatūra vis dar labai vėjuotą ir debesuotą šeštadienio naktį numatoma nuo 3 laipsnių šalčio iki 2 laipsnių šilumos, dieną temperatūra nekils. Ciklono vakarine dalimi toliau iš šiaurės veržiantis šaltam orui keisis kritulių fazė: penktadienį šlapdriba maišysis su sniegu, šeštadienį vyraus sniegas. Kai kur snigs gausiai. Pučiant žvarbiam šiaurės vakarų, šiaurės vėjui, įsišėls ir pūgos.

Sekmadienį audringasis ciklonas nutols Rusijos link, palikdamas Baltijos šalyse žiemiškus orus. Paspaus rimtesnis šaltukas (sekmadienio naktį iki minus 3–8 laipsnių, pirmadienio – dar keliais laipsniais šalčiau), net ir dienomis, esant sniego dangai ir vis dar nesitraukiant šaltai oro masei, laikysis neigiama temperatūra.

Atgal

2019 © Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba prie Aplinkos ministerijos. Visos teisės saugomos
Rudnios g. 6, LT-09300 Vilnius, tel. (8 5) 275 1194, faks. (8 5) 272 8874, el. paštas lhmt@meteo.lt
Biudžetinė įstaiga, Juridinių asmenų registras, kodas 290743240, PVM mokėtojo kodas LT907432416