Naujienos

Lietuva – EUMETSAT valstybė narė

2014-01-08

2014 m. sausio 1 d. Lietuvos Respublika tapo Europos meteorologinių palydovų eksploatacijos organizacijos EUMETSAT visateise valstybe nare.

Narystė EUMETSAT leis Lietuvai visapusiškai dalyvauti sprendimų priėmimo procese, formuojant šios tarptautinės meteorologijos organizacijos ateitį. Be to, mūsų šalies asmenys ir įmonės turės galimybę pasiūlyti savo žinias ir dalyvauti EUMETSAT skelbiamuose konkursuose ir taip prisidėti prie palydovinės meteorologijos plėtros.

EUMETSAT yra tarpvyriausybinė organizacija, įsikūrusi Darmštate (Vokietija), šiuo metu vienijanti 28 valstybes nares (Airija, Austrija, Belgija, Čekija, Danija, Estija, Graikija, Ispanija, Italija, Jungtinė Karalystė, Kroatija, Latvija, Lenkija, Lietuva, Liuksemburgas, Norvegija, Nyderlandai, Portugalija, Prancūzija, Rumunija, Slovakija, Slovėnija, Suomija, Švedija, Šveicarija, Turkija, Vengrija, Vokietija) ir 3 bendradarbiaujančias valstybes (Bulgarija, Islandija, Serbija). EUMETSAT eksploatuoja geostacionariuosius palydovus Meteosat 8, 9 ir 10 virš Europos ir Afrikos bei Meteosat 7 - virš Indijos vandenyno. EUMETSAT taip pat turi du poliarinės orbitos palydovus Metop, eksploatuojamus kartu su JAV Nacionaline vandenynų ir atmosferos administracija (NOAA) bei jūrinės altimetrijos palydovą Jason-2, eksploatuojamą kartu su NOAA, NASA (JAV) ir CNES (Prancūzija) stebint vandenynų būklę, srovių ir vandens lygio pokyčius. Šie duomenys ir produktai iš EUMETSAT palydovų yra gyvybiškai svarbūs orų prognozavimui, jie svariai prisideda prie gamtinės aplinkos ir pasaulio klimato stebėsenos.

Atgal

2019 © Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba prie Aplinkos ministerijos. Visos teisės saugomos
Rudnios g. 6, LT-09300 Vilnius, tel. (8 5) 275 1194, faks. (8 5) 272 8874, el. paštas lhmt@meteo.lt
Biudžetinė įstaiga, Juridinių asmenų registras, kodas 290743240, PVM mokėtojo kodas LT907432416