Naujienos

Pasaulinės meteorologijos organizacijos Aviacinės meteorologijos komisijos sesija

2014-07-09

Liepos 7–16 dienomis Monrealyje (Kanada) vyksta Pasaulinės meteorologijos organizacijos (WMO) Aviacinės meteorologijos komisijos (CAeM) penkioliktoji sesija ir konferencija tema „Aviacinė meteorologija – ateities struktūriniai komponentai“ bei specializuotasis Tarptautinės civilinės aviacijos organizacijos (ICAO) ir Pasaulio meteorologijos organizacijos pasitarimas meteorologijos klausimais. Šiuose renginiuose dalyvauja Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos prie Aplinkos ministerijos Aviacinės meteorologijos skyriaus vedėja Dalia Taraškevičienė.

Sesijos metu bus perskaityti pranešimai apie šalių narių gerąją patirtį, mokslo ir technologijų vystymą ir diegimą, siekiant išplėsti WMO šalių narių galimybes teikti meteorologinę informaciją tarptautinei aviacijai, integruotis į ICAO skrydžių stebėjimų ir informacijos sistemas ir kt. Sesijos delegatai išrinks CAeM pirmininką ir pirmininko pavaduotoją.

CAeM yra viena iš aštuonių WMO techninių komisijų, kurias sudaro paskirti šalių, priklausančių WMO organizacijai, ekspertai. WMO techninių komisijų sesijos vyksta veną kartą per ketverius metus, kur šalių atstovai dalyvauja sprendimų priėmime bei reiškia savo valią.

Paprastai prieš CAeM sesiją organizuojama konferencija plačiąjai auditorijai – WMO šalių, CAeM ir kitų WMO techninių komisijų nariams, tarptautinių organizacijų atstovams. Konferencijos metu bus aptarti klausimai, kurie yra svarbūs WMO ir ICAO: pasaulinė skrydžių valdymo raida bei jos įtaka meteorologinės informacijos teikimui tarptautinei oro navigacijai, meteorologinių tarnybų ateitis bei naujų tarnybų kūrimas, tokių kaip „kosminis oras“, klimato kaitos įtaka aviacijai ir kt Konferencijos metu bus pristatyti ekspertų pranešimai, kurie bus nagrinėjami atskirose darbo grupėse. Šios konferencijos rezultatai ir rekomendacijos bus aptartos CAeM sesijoje svarstant ir tvirtinant ateities prioritetus bei programas.

Atgal

2019 © Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba prie Aplinkos ministerijos. Visos teisės saugomos
Rudnios g. 6, LT-09300 Vilnius, tel. (8 5) 275 1194, faks. (8 5) 272 8874, el. paštas lhmt@meteo.lt
Biudžetinė įstaiga, Juridinių asmenų registras, kodas 290743240, PVM mokėtojo kodas LT907432416