Naujienos

EUMETSAT konferencija Ženevoje

2014-09-29

2014 m. rugsėjo 22–26 d. Ženevoje (Šveicarijoje) vyko Europos meteorologinių palydovų eksploatacijos organizacijos (EUMETSAT) konferencija. Jos metu pristatytas palydovinės informacijos panaudojimas sudarant orų prognozes, tyrinėjant atmosferos sudėtį ir Žemės klimatą. Daug dėmesio skirta būsimoms meteorologinių palydovų misijoms ir naujiems prietaisams.

Konferencijoje dalyvavo Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos prie Aplinkos ministerijos Klimatologijos skyriaus specialistas Justinas Kilpys, kuris parengė pranešimą apie sniego dangos aptikimą Baltijos valstybėse naudojant palydovinę informaciją. Jo teigimu, tyrimas parodė, kad duomenų sekos, sudarytos naudojant palydovinę informaciją, gerai sutampa su antžeminiais matavimais meteorologijos stotyse. Dėl šios priežasties ateityje planuojama plačiau panaudoti palydovinę informaciją įvertinant klimato sąlygas tiek Lietuvoje, tiek ir kitose Baltijos valstybėse. Justino Kilpio dalyvavimą konferencijoje parėmė EUMETSAT bei Europos meteorologijos draugija (www.emetsoc.org).

EUMETSAT konferencijoje dalyvavo mokslininkai ir specialistai ne tik iš Europos, bet ir Amerikos (NASA, NOAA), Japonijos (JAXA), Kinijos, Pietų Korėjos bei kitų pasaulio valstybių. Konferencijos metu buvo užmegzti naudingi kontaktai ir sutarta dėl bendrų projektų su kaimyninėmis šalimis palydovinės meteorologijos ir klimatologijos srityse.

Atgal

2019 © Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba prie Aplinkos ministerijos. Visos teisės saugomos
Rudnios g. 6, LT-09300 Vilnius, tel. (8 5) 275 1194, faks. (8 5) 272 8874, el. paštas lhmt@meteo.lt
Biudžetinė įstaiga, Juridinių asmenų registras, kodas 290743240, PVM mokėtojo kodas LT907432416