Naujienos

Klimato žinios – būtinybė veikti

2015-01-12

Kiekvienais metais Pasaulinė meteorologijos organizacija (WMO) skelbia Pasaulinės meteorologijos dienos (kovo 23 d.) šūkį, kuris atspindi svarbiausias šių dienų problemas ir iššūkius, susijusius su orais ir klimatu. 2015 metų WMO paskelbtas devizas – „Klimato žinios – būtinybė veikti". Jungtinių Tautų Organizacijos paskelbtos Pasaulinės vandens dienos, kuri minima kovo 22 d., šūkis – „Vanduo ir darnus vystymasis".

Gėlo vandens išteklių saugojimas yra neatsiejamas nuo darnaus vystymosi ir tik užtikrinus geriamojo vandens prieinamumą visiems planetos gyventojams galima tikėtis pasiekti Jungtinių Tautų Organizacijos iškeltus tūkstantmečio uždavinius. Kiekvienais metais daugėja informacijos apie Žemės klimatą, vandenynus, jų svyravimus ir kaitą, tačiau labai svarbu, kad ši informacija būtų tinkamai panaudojama priimant kasdienius sprendimus ir sprendžiant klimato kaitos problemas.

Mokslininkai ir nacionalinės hidrometeorologijos tarnybos sudaro vis tikslesnes temperatūros, kritulių, vandenynų lygio kilimo ir rūgštėjimo prognozes. Ši informacija yra labai svarbi planuojant socialinę-ekonominę veiklą ir imantis priemonių, apsaugančių nuo neigiamo klimato kaitos poveikio. Tikimasi, kad 2015 m. visos pasaulio valstybės susitars dėl naujo Jungtinių Tautų Klimato kaitos konvencijos papildymo, kuris įpareigotų visas pasaulio valstybes imtis aktyvių veiksmų mažinant šiltnamio efektą sukeliančių dujų išmetimus bei sukurtų mechanizmus, padėsiančius prisitaikyti prie pokyčių.

Daugiau informacijos apie šių metų Pasaulinės meteorologijos organizacijos (WMO) paskelbtą temą galite rasti čia.

Atgal

2019 © Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba prie Aplinkos ministerijos. Visos teisės saugomos
Rudnios g. 6, LT-09300 Vilnius, tel. (8 5) 275 1194, faks. (8 5) 272 8874, el. paštas lhmt@meteo.lt
Biudžetinė įstaiga, Juridinių asmenų registras, kodas 290743240, PVM mokėtojo kodas LT907432416