Naujienos

Devyniasdešimtmetės stotys

2015-01-26

90 metų tai reikšmingas skaičius ne tik žmogaus, bet ir kolektyvo gyvenime. 2014 m. pabaigoje šį gražų jubiliejų pasitiko Raseinių ir Šiaulių meteorologijos stotys. 2015 metais 90-ties metų sukaktis pasibels ir į Utenos meteorologijos stotį. Lietuvoje turėsime 16 stočių, veikiančių 90 ir daugiau metų.

Kelias iki meteorologinės aikštelės, kurį daugelis nueitų užrištomis akimis, įprotis laiku atlikti stebėjimus, verčiantis kartais netgi ne budėjimo metu naktį iš lovos – visa tai buvo ir yra kasdienybė daugelio žmonių, dabar tebedirbančių ar seniai jau atsisveikinusių su Tarnyba. Skaičiais paversti debesys, reiškiniai, temperatūra ir vėjas virsta storais tomais neįkainojamos vertės duomenų. Tai Jūsų, stočių darbuotojų, pėdsakai, giliai įminti laiko tėkmėje. Nors pieštukus ant meteorologo stalo keičia kompiuteriai, automatika pakeičia žmogų naktinių budėjimų metu, tačiau dažnu atveju galutinį sprendimą vis tiek priima Meteorologas.
Stiprios audros, šaltis ar karštis, verčiantys aikčioti ar aimanuoti eilinį žmogų, meteorologui pirmiausiai pavojingas ar stichinis reiškinys, kurį reikia laiku užfiksuoti ir perduoti reikiamą informaciją, kai pareigos jausmas turi būti aukščiau už kiekvienam nesvetimą baimės, savisaugos jausmą.

Sveikiname 90 metų sukaktį švenčiančių meteorologijos stočių kolektyvus gražaus jubiliejaus proga, dėkojame už nelengvą darbą. Linkime Jums visiems sveikatos, kantrybės, šviesių ateinančių metų. Linkime ir tikimės, kad išliksite besikeičiančios aplinkos ir klimato svyravimų fone.

                                                                                                                    Kolegos

Atgal

2019 © Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba prie Aplinkos ministerijos. Visos teisės saugomos
Rudnios g. 6, LT-09300 Vilnius, tel. (8 5) 275 1194, faks. (8 5) 272 8874, el. paštas lhmt@meteo.lt
Biudžetinė įstaiga, Juridinių asmenų registras, kodas 290743240, PVM mokėtojo kodas LT907432416