Naujienos

Paruoštas nuotolinio mokymo modulis apie palydovinių duomenų panaudojimą sniego dangos stebėsenai

2015-02-20

Lietuva nuo 2014 m. sausio 1 d. yra pilnateisė EUMETSAT (Europos meteorologinių palydovų eksploatacijos organizacijos) narė. Duomenys ir produktai gaunami iš EUMETSAT palydovų yra gyvybiškai svarbūs orų prognozavimui, be to, jie naudojami gamtinės aplinkos ir klimato stebėsenai.

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba jau keletą dešimtmečių naudoja palydovinius duomenis trumpalaikių orų prognozių sudarymui bei yra sukaupusi nemažą patirtį apdorojant ir analizuojant tokius duomenis. Sukaupti palydoviniai duomenys naudojami ir klimato tyrimams Lietuvoje. Tarnybos specialistai sukaupta patirtimi dalinasi su kitais, dalyvauja tarptautiniuose mokymuose.

Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos klimatologijos skyriaus specialistas Justinas Kilpys, bendradarbiaudamas su EUMeTrain (EUMETSAT remiamas tarptautinių mokymų projektas) parengė nuotolinių mokymų modulį apie sniego dangos aptikimą ir stebėseną Baltijos valstybėse naudojant palydovinius duomenis. Paruoštas mokymo modulis yra prieinamas visiems EUMeTrain interneto svetainėje.

Šis internetinis mokymo modulis skirtas visiems, kurie nori sužinoti ir išmokti kaip naudoti palydovinius duomenis klimato stebėsenai ir tyrimams, kaip sudaryti ilgalaikes duomenų sekas ir kokie yra pagrindiniai palydovinių duomenų privalumai ir trūkumai.

2013 m. balandžio 6 d. MODIS palydovinis vaizdas.

Atgal

2019 © Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba prie Aplinkos ministerijos. Visos teisės saugomos
Rudnios g. 6, LT-09300 Vilnius, tel. (8 5) 275 1194, faks. (8 5) 272 8874, el. paštas lhmt@meteo.lt
Biudžetinė įstaiga, Juridinių asmenų registras, kodas 290743240, PVM mokėtojo kodas LT907432416