Naujienos

Projektas mokykloms – edukacinės meteorologijos stoties įkūrimas

2015-03-09

Rasberry Pi fondas, remiantis edukacines veiklas, susijusias su kompiuteriais ir skaitmeniniu raštingumu, kartu su Oracle kompanija paskelbė iniciatyvą, kurios tikslas visame pasaulyje tūkstantyje mokyklų įrengti automatines orų stebėjimo stotis. Mokyklos, kurios norės dalyvauti šiame globaliame projekte, nemokamai gaus automatinę meteorologijos stotį, tačiau turės įsipareigoti kartu su mokiniais įrengti ir prižiūrėti šią stotelę. Šios mokyklos taip pat gaus mokomąją medžiagą apie stotelės įrengimą, sistemos programavimą bei orų stebėjimą.

Registracija vyksta 2015 m. kovo mėn. Mokykloms reiktų registruotis čia.

Projektas apims įvairias edukacines veiklas, įskaitant informatiką (programavimą), meteorologiją ir geografiją. Projekto tikslas – įtraukti mokytojus ir mokinius į įdomią tarpdisciplininę veiklą bei paskatinti geriau pažinti mus supančią aplinką. Šios veiklos apims programavimą, sistemos konfigūravimą, o tai padės surinkti duomenis iš automatinių matavimo prietaisų. Taip pat bus mokoma, kaip sukurti interneto svetainę, kurioje būtų rodomi realūs matavimų rezultatai bei stebėjimo duomenų sukūrimo ir kaupimo procesai stebėjimo duomenų bazėje. Tikimasi, kad tai padėtų išmokti daug naujų dalykų apie programavimą, duomenų bazes, vietines klimato sąlygas bei meteorologinius, fizikinius procesus, vykstančius šalia konkrečios mokyklos.

Kviečiame į projektą registruotis ir Lietuvos mokyklas. Mokyklas, kurios užsiregistruos projekte arba norėtų sužinoti daugiau prašome kreiptis į Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos Klimatologijos skyrių (Kontaktinis asmuo – Justinas Kilpys, mob. 8 648 06 320, el. paštas: justinas.kilpys@meteo.lt).

Atgal

2019 © Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba prie Aplinkos ministerijos. Visos teisės saugomos
Rudnios g. 6, LT-09300 Vilnius, tel. (8 5) 275 1194, faks. (8 5) 272 8874, el. paštas lhmt@meteo.lt
Biudžetinė įstaiga, Juridinių asmenų registras, kodas 290743240, PVM mokėtojo kodas LT907432416