Naujienos

Baltic+ kursai sinoptikams

2015-03-17

Kovo 17–19 d. Taline (Estijoje) vyksta Estijos Aplinkos apsaugos agentūros (toliau – ESTEA) ir Europos meteorologinių palydovų eksploatacijos organizacijos (toliau – EUMETSAT) kursai sinoptikams „EUMETSAT informacijos ir skaitmeninių orų prognozių modelių produktų bendras naudojimas“.

Šie mokymai skirti praktiniam meteorologinių palydovų ir skaitmeninių orų prognozių modelių informacijos taikymui, sudarant labai mažos ir mažos trukmės (iki 3 parų) orų prognozes bei perspėjimus, atmosferos frontų bei ciklonų vystymosi analizei. Kursuose dalyvauja Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos prie Aplinkos ministerijos (toliau – Tarnyba) Jūrinių prognozių skyriaus meteorologas A. Balbierius bei Aviacinės meteorologijos centro sinoptikė K. Grinevič.

Tarnybos Meteorologinių prognozių skyriaus vyriausioji specialistė I. Marcinonienė prisijungė prie kursų dėstytojų komandos. Ji atsakinga už dalyvių namų darbų (pasirengimo kursams užduočių) paskirstymą, apibendrinimą, pristatymą. Namų darbų tema – uragano „Feliksas“, per Lietuvą praūžusio sausio 11 d., susidarymo, judėjimo trajektorijos ir padarinių analizė.

Kursai Taline – tai pirmieji kursai iš 5 metų mokymo programos „Baltic+“, kurios iniciatorės buvo Estijos, Latvijos, Lietuvos ir Lenkijos nacionalinės meteorologijos tarnybos, o juos finansiškai remti sutiko EUMETSAT. Kursai kasmet vyks vis kitoje iš programoje dalyvaujančių šalių, EUMETSAT rems 2 dalyvių iš kiekvienos šalies ir dėstytojų dalyvavimą. Siunčiant didesnį dalyvių skaičių, jų dalyvavimą jau tektų apmokėti siunčiančiai šaliai. Priimančioji šalis turi galimybę mokyti daugiau savo darbuotojų.

Ženklas „+“ pavadinime reiškia, kad kursus organizuojanti šalis gali pakviesti juose dalyvauti ir kitų kaimyninių šalių atstovus. Šiemet drauge su Baltijos šalių specialistais juose mokysis ir Rusijos bei Baltarusijos atstovai.

Atgal

2019 © Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba prie Aplinkos ministerijos. Visos teisės saugomos
Rudnios g. 6, LT-09300 Vilnius, tel. (8 5) 275 1194, faks. (8 5) 272 8874, el. paštas lhmt@meteo.lt
Biudžetinė įstaiga, Juridinių asmenų registras, kodas 290743240, PVM mokėtojo kodas LT907432416