Naujienos

Upių būklė liepos mėnesį

2015-08-04

Lietuvos upėse visą liepos mėnesį vandens lygis buvo žemas. Net ir po pakankamai lietingos paskutinės mėnesio savaitės upėse vandens lygis pakilo nežymiai, nes didžiąją kritulių dalį sugėrė sausa žemė. Daugiausiai nuseko didžiausios mūsų upės – Nemunas ir Neris, kurios prasideda Baltarusijoje, ten šią vasarą taip pat dominuoja sausringi orai.

Neries vandens lygis paskutiniu metu buvo žemesnis už vidutinį daugiametį liepos mėnesio vandens lygį, tačiau išlieka stabilus. Nemune situacija prastesnė – vandens lygis jame labai žemas. Ties Druskininkais nuo liepos 8 dienos, ties Nemajūnais nuo liepos 18 d., o Kaune nuo liepos 19 d. vandens debitas yra sumažėjęs iki gamtosauginio (gamtosauginis debitas – minimalus vandentakio vandens debitas, reikalingas, kad būtų užtikrinamos minimalios ekosistemų gyvavimo sąlygos). Kaune jo dirbtinai padidinti Kauno marių sąskaita nėra galimybių, nes ir šio vandens telkinio lygis yra ties kritine riba.

Geresnė padėtis šalies vakariniuose rajonuose, kur liepos mėnesį kritulių buvo 14–44 % daugiau už normą, ir šiauriniuose bei šiaurės-rytų rajonuose, kur kritulių buvo nežymiai daugiau už normą. Šiuose rajonuose yra upių, kurių vandens lygis priartėjo arba jau viršijo vidutinį daugiametį vandens lygį (Akmena-Danė ties Kretinga, Šventoji ties Anykščiais, Minija ties Lankupiais). Tačiau šalies vidurio ir pietryčių rajonuose kritulių iškrito 13–24 % mažiau už normą, todėl upių vandens lygis yra žemesnis už vidutinį daugiametį liepos mėnesio vandens lygį.

Žemiau pateikiamas vandens telkinių, kuriuose Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba prie Aplinkos ministerijos vykdo hidrologinius matavimus, šių metų liepos mėnesio 31 d. vandens lygio palyginimas su daugiamečiu liepos mėnesio vidurkiu.

Europos vidutinės trukmės meteorologinių prognozių centro duomenimis, pirmąją rugpjūčio mėnesio pusę bus šilti, sausi orai, todėl upių vandeningumas tikėtina vėl visur mažės.

Detalesnę informaciją apie upių vandens lygį galima gauti el. paštu vanduo@meteo.lt arba mob. 8 648 06 236.

Atgal

2019 © Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba prie Aplinkos ministerijos. Visos teisės saugomos
Rudnios g. 6, LT-09300 Vilnius, tel. (8 5) 275 1194, faks. (8 5) 272 8874, el. paštas lhmt@meteo.lt
Biudžetinė įstaiga, Juridinių asmenų registras, kodas 290743240, PVM mokėtojo kodas LT907432416