Naujienos

Geografų susibūrimas prie Gauštvinio ežero

2006-07-13

Nepaisydami kaitrios Žemaitijos saulės liepos 6-8 d. ištvermingiausieji geografai bei jiems prijaučiantieji susirinko į antrąjį respublikinį geografų sąskrydį. Šį kartą pasirinktos Tytuvėnų apylinkėse telkšančio Gauštvinio pakrantės.


Turistauti išsiruošusių geografų būrį papildė ir LHMT darbuotojai, atgabenti pačios Direktorės Vidos A. „Mūsiškių“ su visais šeimos nariais beveik dešimtukas susirinko. Nesublizgėjome 15 km orientaciniame žygyje, bet mūsų balsai puikiai skambėjo prie stovyklos laužo, kur gurkšnojome aromatingą Leonido B. ežero vandeniu užplikytą arbatą, o kur dar viliojantis Violetos B. paruoštų dešrelių dūmas ar šviežios didžiosios keliautojos, pačios Jūratės M., išaugintos daržovės... Be to, puikiai vakarą leidome su savo darbo entuziastu Tytuvėnų regiono parko direktoriumi, o gaivaus šaltuko kitą pavakarę įnešė Dariaus M. pasakojimas apie metus, praleistus Antarktidoje. Vaduodamiesi nuo kaitros, mirkome ežere, irklavome plaustą ežero platybėse, ir visa tai neliko nepastebėta mūsų budriosios „paparacės“ Snieguolės R. Miško stendą papildėme informacija su prognoziniais žemėlapiais. Deja, už lietų prašytų 50-ies litų nesulaukėme. Aišku, lietaus sinoptikė Izolda M. ir nedavė - vos vieną kitą debesėlį už porą baltų centų. ... Paskutinę dieną vainikavo keturių valandų žygis po vaizdingas Tytuvėnų, Šiluvos, Maironių, Lyduvėnų vietoves.


Gera nuotaika, prisiminimai suvienijo buvusius ir esamus LHMT darbuotojus, mokytojus ir Vilniaus pedagoginio universiteto studentus bei dėstytojus, organizavusius šį sąskrydį. Išsiskyrėme pasižadėdami kitais metais kiekvienas bent po vieną kolegą, draugą ar šeimos narį atsivilioti į gamtos prieglobstį - ir sielai, ir kūnui palaima.


„Lietsargių“ ir „Skėčių“ komandos žygiui pasiruošusios! Sinoptikų pažadai
Baltoji Gauštvinio gražuolė ankstyvą rytą Kiekvienas turėjo progos pasireikšti irkluojant plaustą
Drugelio išdaigos - jis irgi ieško kritulių Snaudžia mėnulis virš ežero...

Atgal

2019 © Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba prie Aplinkos ministerijos. Visos teisės saugomos
Rudnios g. 6, LT-09300 Vilnius, tel. (8 5) 275 1194, faks. (8 5) 272 8874, el. paštas lhmt@meteo.lt
Biudžetinė įstaiga, Juridinių asmenų registras, kodas 290743240, PVM mokėtojo kodas LT907432416