Naujienos

Artėja labai vėjuotų orų laikotarpis

2015-12-04

Atlantas vis dažniau parodo savo galią, atsiųsdamas aktyvius ciklonus į Šiaurės ir Rytų Europą. Greitos pernašos genami tirštų debesų masyvai, lemiantys darganotus, labiau rudenį, o ne žiemą primenančius orus, neaplenkia ir Lietuvos. Laimei, ciklonai susisuka virš vandenyno ir kontinentą pasiekia ne tokie energingi.

Šio savaitgalio ir kitos savaitės pagrindinis orų akcentas – stiprūs vėjai. Jau artimiausią naktį pietvakarių vėjo gūsiai visoje Lietuvoje sieks 15–20 m/s, o pajūryje ir šiaurės vakarinėje šalies dalyje jie įsismarkaus iki 21–25 m/s. Panaši situacija išliks ir šeštadienio pirmoje dienos pusėje, vakarop stiproki vėjai dar išsilaikys prie jūros. Per parą temperatūra mažai keisis: naktį numatoma 4–8, dieną
5–9 laipsniai šilumos. Naktį dar daug trumpai palis, o dieną lietaus kiekis ir apimama teritorija mažės, gali būti, kad pietrytinių rajonų lietus visai nepasieks.

Po šiek tiek ramesnės ir vėsesnės sekmadienio nakties, kuomet truputį palis tik šiaurinėje šalies dalyje, dieną vėl papūs stipresni pietvakarių vėjai, kurie, artėjant vakarui, daugelyje rajonų pasieks pavojingą 15–20 m/s, o pajūryje 23 m/s ribą. Tiek nakties, tiek dienos oro temperatūra išliks panaši – tarp 3–8 laipsnių. Dieną lietus numatomas šiaurės vakarinėje Žemaitijos dalyje.

Visu smarkumu vėjai įsišėls pirmadienio naktį: 24–27 m/s pietvakarių, pereinančio į šiaurės vakarų, vėjo šuorus pirmiausia pajus pajūrio gyventojai, bet stiprus, 17–23 m/s vėjas pūs visoje šalyje. Dieną ciklonui tolstant į Rusiją, vėjas pamažu rims, tačiau dar išliks pavojingai gūsingas. Kritulių bus nedaug, o temperatūra visą parą bus vienoda – tarp 2–7 laipsnių šilumos.

Antradienis – vienintelė diena, kuomet vėjai nepasieks pavojingų reikšmių. Naktį oras atvės iki silpnai neigiamos temperatūros, tik pajūryje bus keli laipsniai šilumos, rytą pagąsdins plikledis. Dieną irgi kritulių nenumatoma, sulauksime pragiedrulių, temperatūra vėl pakils iki 4–8 laipsnių.

Nuo savaitės vidurio sugrįš nešaltų, bet vėjuotų orų laikotarpis ir gamtoje rimtesnių žiemos požymių dar neįžvelgsime.

 

 

Atgal

2019 © Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba prie Aplinkos ministerijos. Visos teisės saugomos
Rudnios g. 6, LT-09300 Vilnius, tel. (8 5) 275 1194, faks. (8 5) 272 8874, el. paštas lhmt@meteo.lt
Biudžetinė įstaiga, Juridinių asmenų registras, kodas 290743240, PVM mokėtojo kodas LT907432416