Naujienos

Šventė praėjo, pavasaris ir informacija liko

2007-03-26

Kovo 23-iąją, kaip ir kiekvieną pavasarį, šventėme Pasaulinę meteorologijos dieną, kartu minėdami ir Žemės dieną, ir Pasaulinę vandens dieną. Ką mums reiškia PMO paskelbtas šventės devizas „Poliarinė meteorologija ir globalaus poveikio pažinimas"? Turime suprasti, kad viskas, kas vyksta Žemėje, svarbu visiems jos gyventojams, nebūna atskirai egzistuojančių procesų.

Šventės pradžia

Orai, klimatas ir vanduo yra tokie įprasti mums visiems, kad dažnai net neatkreipiame dėmesio, kaip ir į orą, kuriuo kvėpuojame. Tiktai sutrikus šiems gyvybiškai svarbiems veiksniams, įvertiname juos. Pripažinkime, kad tai, ką tiria, stebi ir analizuoja hidrologai, meteorologai, turi didelę įtaką kasdieniniam žmonių gyvenimui ir ekonominiam šalies vystymuisi.

Nėra mokslo mokslui ar stebėjimų uždaram specialistų ratui. Dirbame ir švenčiame kartu su visuomene. Todėl ir rengėme savo profesinę šventę Verkių parke, rikiavome čia spalvingus įvairios informacijos stendus, statėme mobiliąją automatinę meteorologijos stotį, siūlėme pasitikrinti buitinius termometrus, barometrus, higrometrus.

Mobilioji automatinė meteorologijos stotis

Šventė prasidėjo tarnybos direktorės V. Augulienės sveikinimu. Kalbėjo svečiai: Aplinkos ministerijos sekretorius A. Spruogis, VU Hidrologijos ir klimatologijos katedros vedėjas prof. A. Bukantis, buvęs LHMT direktorius dr. M. Mikalajūnas. Buvo apdovanoti meteorologijos stočių stebėtojai - konkurso nugalėtojai. Renginį nuotaikingai vedė Klimatologijos skyriaus viršininkė dr. A. Galvonaitė.

Meteorologijos stočių stebėtojai - konkurso nugalėtojai

Parke šurmuliavo jaunieji svečiai - Garliavos Jonučių vidurinės mokyklos moksleiviai, kuriuos į Vilnių atsivežė visada pažinimą skatinantis jų mokytojas V. Padriezas. Vaikai aktyviai dalyvavo viktorinoje, smalsiai apžiūrinėjo Verkių rūmų sales, kurių istoriją pasakojo kultūrologė N. Balčiūnienė.

Prie Lizdeikos aukuro visus pakvietė Apeigų folkloro grupė „Kūlgrinda" - pavasario lygiadienio apeigos vyko nuo Neries pučiant vėsiam kovo pavakarės vėjui. Šventė baigėsi smagia vakarone. Verkių parke jau žydi žibutės, pavasaris įsigalėjo. Tikimės, kad visi, kurie apsilankė mūsų šventėje, žinos apie Lietuvos hidrometeorologijos tarnybą gerokai daugiau.

Pavasario lygiadienio apeigos

Atgal

2019 © Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba prie Aplinkos ministerijos. Visos teisės saugomos
Rudnios g. 6, LT-09300 Vilnius, tel. (8 5) 275 1194, faks. (8 5) 272 8874, el. paštas lhmt@meteo.lt
Biudžetinė įstaiga, Juridinių asmenų registras, kodas 290743240, PVM mokėtojo kodas LT907432416