Orų prognozės mobiliuosiuose telefonuose

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba prie Aplinkos ministerijos pristato orų prognozes besinaudojantiems mobiliųjų telefonų interneto ryšiu. Šios orų prognozės šiuo metu nemokamai pasiekiamos adresu: wap.meteo.lt

Paslauga pateikia prognozuojamą oro temperatūrą, debesuotumą, kritulius, kritulių pobūdį, vėją, žaibų ar perkūnijų susidarymo vietas ir palydovinius vaizdus. Ji apima Lietuvą, Šiaurės Europos ir Baltijos šalis.

Paslaugos METEO orai pirmajame puslapyje galite pasirinkti vieną iš keturių parinkčių – orų prognozes Lietuvai, konkretiems miestams, dažniausiai atostogoms pasirenkamoms vietovėms bei orų pranešėją.

Pasirinkę „Lietuva“, „Miesto orai“ arba „Atostogų orai“ išvysite Lietuvos ar Europos miestų sąrašą. Pasirinkite Jus dominantį miestą, tada pasirinkite orų prognozės tipą – rašytinę prognozę 1–3 paroms arba meteogramą 1 ar 6 paroms.

Pasirinkę „Orų pranešėją“ pirmiausia pasirenkate Jus dominančią vietovę, parašydami jos pavadinimą arba pasirinkdami išskleidžiamajame meniu. Kitas žingsnis – išskleidžiamajame sąraše pasirenkate vieną iš pateikiamų produktų. Trečioji dalis Jums leidžia pasirinkti žemėlapio skalę pagal keturis skirtingus lygius.

Viršutinėje animacijos dalyje rasite pateiktą laiko juostą, kuri vaizduoja prognozės laiką, temperatūros, vėjo ir meteorologinių reiškinių prognozę pasirinktai vietovei. Vieta yra pažymėta mažu raudonu kvadratu. Animacijos apačioje parodyta pasirinktų produktų skalė.

Orų animacija vaizduoja prognozuojamą oro temperatūrą, debesuotumą, kritulius ir jų rūšį, galimas perkūnijų susidarymo vietas. Kritulių rūšys ir vietos pažymėtos simboliais ir šviesiomis spalvomis. Kritulių kiekio skalė yra pateikta animacijos apačioje.

Debesuotos vietovės pavaizduotos skirtingais baltos ir žalios spalvos atspalviais. Kuo storesnis debesų šydas, tuo šviesesnė (intensyvesnė) balta spalva. Kuo giedresnis oras, tuo ryškesnė pilka spalva ir geriau matoma žemė. Esant giedrai arba nedideliam debesuotumui vaizduojama žalia spalva.

Vėjuotos vietovės pavaizduotos įvairiais atspalviais, kurių skalė pateikta animacijos apačioje. Vėjo kryptys vaizduojamos rodyklėmis (pvz.: ¬ rytų vėjas pučia į vakarus), pateikiamas vėjo greitis pažymėtame taške.

Palydoviniai vaizdai yra gaunami iš geostacionarių palydovų Meteosat. Debesys dideliame aukštyje yra balti, o žemiau – pilki. Šaltieji debesys paveikslėlyje yra balto atspalvio. Netikslumų interpretuojant vaizdus gali kilti, jei žemės paviršiaus ir debesų temperatūra yra artima viena kitai. Tai būna žiemą, kai sniego danga sutapatinama su šaltaisiais debesimis. Taip pat ir rūkas gali būti netinkamai atskirtas nuo žemės. Ploni, bet šalti viršutiniai debesys gali pasirodyti palydovo vaizduose kaip plačios apimties lietingi regionai, nors jie visai nėra lietaus priežastis. Vis dėlto debesų plotai, susiję su atmosferos frontais ir žemo slėgio vietomis, yra lengvai atpažįstami.

2019 © Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba prie Aplinkos ministerijos. Visos teisės saugomos
Rudnios g. 6, LT-09300 Vilnius, tel. (8 5) 275 1194, faks. (8 5) 272 8874, el. paštas lhmt@meteo.lt
Biudžetinė įstaiga, Juridinių asmenų registras, kodas 290743240, PVM mokėtojo kodas LT907432416